Domowy wypiek chleba – Lauren Chattman – recenzja

Domowy wypiek chleba to książka autorstwa Lauren Chattman, która w prosty i bardzo przystępny sposób zapoznaje nas z tajnikami pieczenia chleba.

Domowy wypiek chleba

W książce dokładnie opisane jest jakie składniki powinniśmy używać, czyli np. jaka mąka, jej typy, o mące organicznej, skrobi, o drożdżach.

Na końcu każdego rozdziału są pytanie, które mogą w naszej głowie powstać w trakcie przygotowywania chleba, pytania są np. takie : czy to prawda, że cynamon zabija drożdże ? Co to jest mąka kukurydziana i do czego jej używać ? Czy w przepisie miód można zastąpić syropem klonowym ? i wiele wiele innych, naprawdę ciekawych.

Domowy wypiek chleba

Kolejnym działem jest dział wyposażenie, gdzie dokładnie dowiadujemy się co powinniśmy mieć, ale jak też niektóre z przyrządów możemy zastąpić. Jakie są klasyczne formy do pieczenia chleba, jak wytworzyć parę w piekarniku, jak kupić dobry nóż do chleba i wiele wiele innych. Jest też rozdział jak wyrabiać ciasto, jak je formować, jak nacinać.

domowy3

Naprawdę bardzo przydatne informacje.

Przepisy na chleby są z wykorzystaniem drożdży instant oraz z zakwasem z dzikich drożdży.

Przepisy są m.in na : Okrągły chleb z serem cheddar, smakowite bagietki na zakwasie, pełnoziarnisty chleb z miodem i orzechami laskowymi. chleb żytni z ziarnami i wiele innych.

Co pewnie zainteresuje posiadaczy automatów do chleba, są też przepisy do wykorzystania w automacie, już niedługo jeden z przepisów na moim blogu.

Książka jest wspaniałym pomysłem na prezent dla osoby, która dopiero zamierza zacząć piec chleb, ale i dla takiej która miała już z chlebem do czynienia, ale chciałaby dowiedzieć się jeszcze więcej. Ja serdecznie polecam, książkę może i czytać do poduszki i naprawdę dużo się z niej nauczyć.

U mnie ta książka na stałe zajmuje miejsce na półce z książkami, uważam, że jest to niezbędne kompendium wiedzy do którego nie raz zaglądnę.

Domowy wypiek chleba

Lauren Chattman

stron: 279

cena: 29,29 ( obecnie promocja)

 

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu RM

wydawnictwo rmA i jeszcze tańsze książki z tego wydawnictwa można znaleźć pod adresem www.10zlotych.pl

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentarze do “Domowy wypiek chleba – Lauren Chattman – recenzja

  1. Bardzo się cieszę, że wspomniałaś o książce o domowym wypieku chleba. Ja się zabieram trochę na oko, trochę na czuja, realizując przepisy znalezione w sieci, ale od dłuższego czasu chodzi mi po głowie porządny „podręcznik”. Fajnie wiedzieć co jest godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *