Mamuszka Olia Hercules, książka na niedzielę – recenzja

Uwielbiam poznawać inne kuchnie, tu zapraszam na recenzję książki Mamuszka. 

Mamuszka Olia Hercules, książka na niedzielę – recenzja

mamuszka recenzja

Mamuszka Olii Hercules czyli kolejna książka w cyklu książka na niedzielę, w tym przypadku i na długo dłużej.

Mamuszkę zobaczyłam już dawno na różnych blogach i na FB gdzie wszyscy się nią zachwycali. Ja ją dostałam w ramach współpracy z księgarnią internetową Bookmaster.com.pl. Książka do mnie przyszła szybko wraz z kilkoma innymi ( Przyprawy – recenzja już jest ) i podbiła moje serce od razu, ale musiała chwilę poczekać żebym o niej napisała na blogu.

Czytałam wieczorami kolejne przepisy i jak to zwykle bywa byłam coraz bardziej głodna.Do tych dań użyte są dostępne u nas bez problemu produkty.  Mamuszka zachwyca wydaniem – gruba oprawa, fajny gruby papier kartkowy, cudowne zdjęcia zachęcające do zrobienia potrawy już w tej chwili. Zdjęcia oryginalne, żadne tam foodstocki .. i całe szczęście. 

mamuszka zdjecia

Przepisy :

A przepisy są na zupy ( rosolnik, chłodnik, solanka i inne ), pieczywa i dania mączne ( ukraińskie bułki czosnkowe, mołdawskie placindy z serem i szczawiem, kaukaskie lawasze z grilla ).

Kolejne to warzywa i sałatki a tu sałatka z buraków i suszonych śliwek, roladki z bakłażanów czy placki ziemniaczane z kozim serem.. zdjęcia mówią zjedz mnie !

mamuszka placki ziemniaczane

Kluski i makarony nie mogłoby ich zabraknąć a wśród nich żeberka z nudlami, ukraińskie pierogi, polenta po mołdawsku, czy mięso i ryby a tu przepisy na baranina w kolendrze, kurczak z grilla marynowany w kefirze i ziołach, boczek czyli ukraiński ” narkotyk” o tak , tak !! 

Mamuszka recenzja książki

Przepisy na przetwory

Przetwory to kiszona kapusta, czosnek marynowany po ormiańsku, dżem ze skórki arbuza. A potem już desery a tu czekają na nas racuchy jogurtowe, ukraiński sernik, mołdawskie placindy z dynią.

A na koniec kuszą nas napoje kompot zimowy z suszu, wódka porzeczkowa, wino porzeczkowe z makroelementami czy kwas chlebowy. 

Pysznie, smacznie, kolorowo chciałoby się wsiąść z samochód i jechać na Ukrainę i dalej by to wszystko jeść, jeść i jeszcze raz jeść .. 

Szczerze polecam ! 

 

Mamuszka od Lwowa do Baku

Olia Hercules

Buchmann

stron 240

ena okładkowa  

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *