Książka kulinarna na prezent świąteczny ? zapraszam

W tym roku podejmę się w końcu tego zadania i pokaże Wam książki, które mnie oczarowały .

Mój wybór książek kulinarnych idealnych na prezent świąteczny.

 

ksiazka-kulinarna-na-prezent

Tak, w tym roku to zrobię ! Napiszę Wam o tych książkach, które w tym roku podbiły moje zmysły. O tych książkach do których sięgam i chętnie je przeglądam, bo szczerze z przepisów od a od z rzadko korzystam. Inspiruję się zdjęciami, przepisami, opowieściami jeśli taki w książce są. Dania inspiruje za to moim wewnętrznym smakiem i tym czymś zwanym na oko ;) czyli wg mnie tak winno być smacznie.

 

Zaczynam w takim razie :

Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento – Malwina Bareła autorka bloga Filozofia smaku

Jako, że staram się żywić Rodzinę zdrowo i smacznie, ale też i szybko przygotowując potrawy. Tak, ja nie lubię spędzać godzin w kuchni nad jednym daniem, ma być szybko i smacznie. Z takim właśnie przepisami jest książka Malwiny – Lunchbox na każdy dzień. To książka gdzie znajdziecie kilkadziesiąt przepisów na bento – czyli japońskie pudełko pełne smaku zabierane do pracy. Ja kilka z tych przepisów przerobiłam w domu na duże domowe porcje dla kilku osób. Wyszło znakomicie.

Potrzebujemy specjalnych produktów – jeśli nie gotujesz z azjatyckimi dodatkami to tak, można kilka rzeczy zastąpić. Ja w moje przepastnej spiżarce mam dużo różności, więc nie musiałam kupować nic.

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak, zdecydowanie tak.

W książce są zdjęcia potraw – tak, są – nie ma zdjęć krok po kroku, ale zdjęcia potraw są.

Cena – okładkowa 44,90 złlunchbox-malwina-barela

 

Paleo na słodko – Katarzyna Karus Wysocka, autorka blogaCookitlean.pl

Książka dla miłośników słodyczy, ale słodyczy w wersji Paleo, czyli bez glutenu, nabiału i cukru – tak da się tak zrobić słodycze. Książka jest pełnym kompendium wiedzy na temat tego co powinniśmy mieć w naszej kuchni, co przy takiej diecie jest nam niezbędne jeśli chodzi o składniki.  Każdy przepis jest dokładnie opisany, a przy okazji zilustrowany przepięknym zdjęciem.

Potrzebujemy specjalnych produktów – zdecydowanie tak

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak

W książce są zdjęcia potraw – tak, są i są przepiękne

Cena – okładkowa 54,00 zł

paleo-na-slodko-karus-wysocka-recenzja

Jajko – znakomite i nieskomplikowane przepisy z jajkiem w roli głównej – Kasia i Zosia Pilitowskie

Książka napisana przez matkę i córkę, które są właścicielkami krakowskiego baru śniadaniowego – Ranny Ptaszek – cudowne miejsce !

Książka to tak jak w tytule nieskomplikowane przepisy z jajkiem. Znajdziemy tu przepisy na placuszki, omlety, kawior żydowski, zapiekanki, naleśniki. Ta książka jest dla każdego kto lubi gotować, kto lubi poznawać nowe smaki, ale znowu nie aż tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Są w tej książce opowieści przyjaciół o ich wspomnieniach z dzieciństwa. Książka ma przepiękne zdjęcia, ale jakże całkiem inne niż obecne czasy.

Potrzebujemy specjalnych produktów – nie

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak

W książce są zdjęcia potraw – tak

Cena – okładkowa 39.99 zł

 

jajko-ksiazka-recenzja

 

Miska szczęścia. Lokalnie, zdrowo, sezonowo – Laura Osęka

Ta książka to książka o miłości do prostoty, do prostego jedzenia, jedzenia podanego w misce. To książka w której nie znajdziemy niedostępnych przypraw, składników, wszystko jest na wyciągnięcie ręki w naszym osiedlowym sklepie. Książka pokazuje, że w sposób prosty, sezonowy możemy zdrowo jeść. Książka zawiera przepisy wegetariańskie.

 

Potrzebujemy specjalnych produktów – nie

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak

W książce są zdjęcia potraw – tak

Cena – okładkowa 39.90 zł

 

miska-szczescia-laura-oseka

Hazana – Kuchnia wegetariańska Żydów z całego świata – Paola Gavin

Hazana to zbiór ponad 140 przepisów na dania kuchni żydowskiej, ale oprócz tego możemy przeczytać o historii i kulturze Żydów w krajach Starego Świata. To pomoże nam zrozumieć losy narodu żydowskiego i przybliży nam ich zwyczaje kulinarne. Przepisy są proste i nieskomplikowane w większej mierze. Lubię takie pozycje książkowe, pozwalają mi one poszerzyć moją wiedzą ale też i wzbogacić moją kuchnię o nowe przepisy i pomysły kulinarne.

 

Potrzebujemy specjalnych produktów – nie

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak

Książce są zdjęcia potraw – tak

Cena – okładkowa 59.99 zł

 

hazana-recenzja-gavin

 

Ziemniak – wszystko czego nie wiecie o ziemniakach i 60 genialnych przepisów – Joanna Jakubiuk

Książka, która zaskoczyła mnie, aczkolwiek śledzę poczynania Asi to, jednak .. ileż można wymyślić z ziemniaków na nowo. Ziemniak proste warzywo dostępne w każdym sklepie, a ta książka pokaże nam jak przerobić je w coś niezwykłego i pysznego. Możesz je jeść na słono lub słodko, o tak ! Uwielbiam takie książki, które inspirują a tu jeszcze na początku dostajemy duża dawkę informacji o ziemniakach, ich rodzajach, jak je wykorzystywać.

Potrzebujemy specjalnych produktów – nie

Przepisy są prosto napisane, zrozumie je też i laik – tak

W książce są zdjęcia potraw – tak

Cena – okładkowa 49,90 zł

ziemniak-joanna-jakubiuk-recenzja

 

A teraz na sam koniec, kilka słów ode mnie.

To jest mój wybór, z książek które trafiły w moje ręce. Oczywiście jest jeszcze wiele książek, które każdego dnia się pojawiają. Do mnie trafiły te i kilka innych ostatnich miesiącach, ale te zdecydowanie podbiły moje serce.

Udanych zakupów Wam życzę, a potem smacznych dań powstałych z przepisów w książkach zawartych  !