Lody jogurtowe z advocatem i krówkami

Lody jogurtowe uwielbiam w każdej odsłonie w mojej ulubionej cukierni Melba jem jogurtowe lub maślankowe z wiśniami, ale w domu zaszalałam i zrobiłam inne .. z dodatkiem advocata i kawałkami krówek.

Lody przygotowałam w maszynie do lodów Severin, którą dostarczył mi do testów sklep Redcoon.pl.

Lody jogurtowe z advocatem i krówkami

Lody jogurtowe z advocatem i krówkami

  • 0,5 litra jogurtu greckiego
  • 3 łyżki cukru
  • 125 ml advocata
  • 3 krówki

Lody jogurtowe

Zmrozić misę do lodów na co najmniej 12 godzin. Przed wyjęciem pojemnika z zamrażarki zmieszać jogurt z cukrem, advocatem oraz pokruszonymi krówkami ( schłodzić ) .

Wyjąć misę z zamrażalnika, podłączyć urządzenie do prądu, zamknąć, uruchomić i przez otwór wlać masę jogurtową ( tylko w tej kolejności, jeśli najpierw wlejemy masę natychmiast przyklei się do ścianek i po lodach .

Urządzenie powinno w ciągu 45 minut zmrozić naszą masę, w moim przypadku masa potrzebowała jeszcze 20 minut w zamrażalniku ( przelana do plastikowego pojemnika ).

 

Kilka słów o urządzeniu.

Fajne jest to, że tu przygotowując lody wiem co do nich dokładnie dodajemy, możemy zmieniać składniki i w ten sposób zrobić sorbet lub granitę w tym samym urządzeniu.

maszynka do lodów

Plusy:

– największy plus za to że część elektryczną można wyjąć z obudowy i można porządnie umyć obudowę ( nie bojąc się o zamoczenie mechanizmu )

– nieduże

– lekkie

 

Minus:

– długi okres zamrażania pojemnika mrożącego

 

Jednym słowem kolejny gadżet, który fajnie jest mieć  w domu żeby nie kupować lodów znajdujących się w ofercie sklepów, które w większości składników mają wodę i chemiczne dodatki.

12 myśli na temat “Lody jogurtowe z advocatem i krówkami

  1. domowe lody super, tylko nie mozna ich mieć wtedy gdy ich zapragniemy, a dzieje się to zawsze znienacka :) ( długi czas mrożenia), ale zawsze dobrze miec Melbę blisko:)

  2. jeśli ma się zamrożony cały czas wkład .. to godzina i lody gotowe :) ale Melba zawsze się przydaje ;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.