Doradca smaku – Michel Moran – recenzja

Doradca smaku to tytuł nowej książki szefa kuchni Michela Moran. Książka powstała na podstawie programu o tym samym tyle, emitowanym na antenie TVN.

doradca smaku recenzja

Książka w niedużym formacie, zawiera 80 różnorodnych przepisów podzielonych na trzy działy – słodkie, pikantne i słone. Michel Moran w przepisach pokazuje nam zastosowanie ziół, oraz innych znanych nam lub mniej znanych produktów.

Po otwarciu książki na okładkach witają nas grafiki pokazujące jak można komponować zioła  z innymi składnikami takimi jak mięsa, warzywa, drób i dziczyzna, zupy, sałatki, warzywa i grzyby.

doradca smaku - książka

Przepisy są proste i dokładnie opisane, do każdego wpisu są zdjęcia pokazujące prawie krok po kroku.

przepisy Moran

W książce znajdziemy przepisy  m.in na sałatkę liońską z jajkiem w koszulce, przepiórki w sosie kaparowo – musztardowym, pieczony rostbef zawijany w słoninie – wyglądający przepysznie, zresztą tak jak i pozostałe przepisy. Moja rodzina już kilka przepisów znalazła i prosiła aby się pojawiły w najbliższym czasie .. i tak pewnie się stanie :)

pieczony rostbef moran

Czy książkę polecam ? zdecydowanie tak ! dobrze mieć taką książkę w domu, gdy zabraknie nam weny zaglądamy i już . Składniki w większości możemy kupić w pobliskim sklepie.

 

Aaaa i jeszcze jedno przy każdym przepisie znajdziemy kod QR gdy go zeskanujemy telefonem możemy oglądnąć film gdzie chef Michel pokazuje jak danie przygotować  !

 

 

Doradca Smaku 

Michel Moran

stron 175

Wydawnictwo Muza

cena : 34,99 ( ale np. TU kupisz taniej)

 

ps. w związku z wejściem książki na rynek na jednym z profili na FB działa pogotowie Michela Moran – możesz wypisać składniki które masz w lodówce – a chef zaproponuje Ci potrawę. Nie byłabym sobą gdybym tej możliwości nie wykorzystała :)

A oto prt screen :

Doradca smaku recenzja książki