Heviz nowy rejon na Węgrzech do odwiedzenia

Heviz nowy rejon na Węgrzech do odwiedzenia. 

heviz gdzie na wakacje

Ostatnio zostałam zapytana, jak tam było na Węgrzech ? Czy zwiedziliście całe Węgry, co tam można zobaczyć ? Odpowiedź była prosta, oczywiście, że nie zostało jeszcze dużo do zwiedzenia.

Jednym z takim miasteczek, które chciałabym zobaczyć jest Heviz  i znajdujące się w tym miasteczku naturalne ciepłe jezioro. Tak, największe w Europie naturalne ciepłe jezioro – temperatura wody w nim w zimie to 24 C a w lecie aż 36 C. Jezioro to jest ogólnodostępnym kąpieliskiem leczniczym i jest porośnięte przez cały rok liliowymi lotosami. 

heviz wegry

Heviz to miasteczko usytuowane na południowo-zachodniej części Balatonu, w odległości 200 km od Budapesztu i Wiednia, 620 km od Krakowa i 780 km od Warszawy. Tylko kilka godzin podróży, żeby doświadczyć unikalności tego miasta o każdej porze roku.

Okolica Hévíz i same miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć miejsc noclegowych oraz  sieć bezpiecznych tras rowerowych i liczne szlaki turystyczne. Na miejscu funkcjonują wypożyczalnie rowerów.  Także wokół Hévíz jest wiele atrakcji turystycznych, takich jak ruiny zamkowe w Sümeg, Rezi, Tátice i Szigliget, czy piękny zamek hrabiów Festeticsów w Keszthely.

Niedaleko też znajdują się winiarnie, więc następny punkt programu wieczornego już jest :) 

 

To będzie następny punkt naszych wyjazdów na Węgry. 

 

A teraz kontakt który może się nam przydać szukając na miejscu noclegu:

Informacja Turystyczna Hévíz

ul. Rákóczi 2., H-8380 Hévíz, Węgry

Tel.: +36/83 540 070, Fax: +36/83 540 071

E-Mail: heviz@tourinform.hu

www.hevizlake.com