L’antica Stazione – Trzebinia czyli gdzie na obiad iść ?

L’antica Stazione to restauracja w Trzebini.

l antica stazione

L’antica Stazione to restauracja w budynku dworca PKP w Trzebini ( między Krakowem a Chrzanowem, jest zjazd z A4 niedaleko ;)).  O tej restauracji szczerze wiedziałam już od jakiegoś czasu, ale zawsze było nam nie po drodze, chociaż informacje o niej do mnie docierające były bardzo pozytywne. Aż w końcu zaraz przed świętami popołudniu wyciągnęłam mojego syna na zakupy i przy okazji na pizzę. To był świetny pomysł. 

Kilka słów z karty :

trzebinia pizza

Do L’antica Stazione wchodzi się wprost z peronu dworca. Wchodzimy do wysokiego pomieszczenia w którym z jednej strony oddzielono część barową oraz część z piecem do pizzy, miejscem dla pizzermana. Z tyłu za nimi widać drzwi prowadzące do kuchni.

Wnętrze jest bardzo ładnie urządzone, bardzo sympatycznie robi się już od samego wejścia. 

My gdy tylko usiedliśmy przy jednym ze stolików dostaliśmy karty menu i się zaczęło .. którą pizzę chcemy ? a może makaron ? a może foccacię ? I tylko jak chodzi o napoje byliśmy zgodni wzięliśmy litrowy dzbanek z lemoniadą robioną na miejscu. 

trzebinia pizza

 

Potem Michał wybrał pizzę Broccoli z serem mozarella julienne, kiełbasą salsiccia i kwiatami brokoła Friarielli ( 28.90) , ja wybrałam spaghetti carbonarę (  w kremowym sosie carbonara z włoskim boczkiem pancettą,
jajkiem i dodatkiem śmietany – 21,90 ) oraz po chwili domówiliśmy focaccię  z rozmarynem, serem scamorza affumicata, suszonym pomidorem, oliwą z pierwszego tłoczenia, solą himalajską oraz świeżo mielonym pieprzem – 16,90 ). 

Chwilę czekaliśmy na wszystko obserwując jak zamówienia wychodzą z kuchni do zgłodniałych klientów oraz słuchając płynącej po cichutku jazzowej muzyki, przy której bez problemu można było rozmawiać a przy okazji tworzyła świąteczny klimat. 

Aż przyszła focaccia pyszna, chrupiąca, a potem carbonara pyszna, sycąca – bardzo dobra i szczerze tego dnia tego mi było trzeba. Na końcu po chwili dotarła do nas pizza, fajna odświeżająca aczkolwiek dla mnie ten kalafior za bardzo było czuć marynatą bo był on ze słoika. Ale ogólnie bardzo fajny pomysł. Nie zjedliśmy pizzy do końca, ale poprosiliśmy o zapakowanie i zabraliśmy ją do domu, gdzie zniknęła w ciągu trzech minut. 

 

Czy wrócimy do L’Antica Stazione ? – na pewno, wrócimy już tym razem rodzinnie w komplecie, bo więcej chętnych jest na smaczne jedzenie, niedaleko domu. 

 

L’Antica Stazione

Dworzec PKP Trzebinia ( wejście od peronu ) 

Dworcowa 1 

Trzebinia 

 

 

3 myśli na temat “L’antica Stazione – Trzebinia czyli gdzie na obiad iść ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.