Muchy jak się ich pozbyć z domu ! jest na to sposób ! DYI

Muchy, nienawidzę każdego gatunku. Mieszkam na wsi pod lasem i ciągle coś się pojawia fruwającego, obrzydliwego.

Muchy jak się ich pozbyć z domu !

 

muchy jak sie ich pozbyc

 

 

 

Któregoś dnia będąc na jakiś targu spożywczym zobaczyłam, że na jednym ze stoisk coś się tli. Przepytałam Pana sprzedającego co to, na co to .. i wszystko stało się jasne !

To była tląca się kawa, która swoim zapachem jak się okazuje odstrasza muchy i te mniejsze i te większe.

Wypróbowałam w domu, w pewien gorący poranek, gdy na podwórku leżały ukochane kości psów niby bez mięsa, ale jednak zaczęły przyciągać muchy. I to był dzień testu !

Wyjęłam taki gliniany pojemnik w którym rozpalamy węgiel do grilla nim stawiamy garnek do tajina – tym razem miał mi posłużyć inaczej. Rozpaliłam brykiet, zasypałam kawą – ta zaczęła się dymić i nagle .. much nie było.

muchy domowy sposób na to jak się ich pozbyć

Ok, zadziałało, wypróbowałam ten pomysł też w kuchni. Tu użyłam pojemnika do fondue czekoladowego ;) pod którym rozpaliłam świeczkę ( tea light ) a na górę wsypałam kawę zmieloną i zalałam odrobiną wodą. Gdy odpowiednio się podgrzała, zaczęła się dymić i muchy znowu zniknęły. Po kilku dniach much nie ma i nie wracają.

Już wiem też, że można do tego wykorzystywać fusy z kawy, nie musi być sama kawa mielona. A przy okazji jest to pełne Zero Waste wtedy, więc same plusy.

 

Przy kontenerze na śmieci ( odbierają je dwa razy na m-c ) przykleiłam lepy płaskie od Brosa – też je bardzo polecam ! W ciągu chwili zapełnił się i pozbyłam się much.

2 myśli na temat “Muchy jak się ich pozbyć z domu ! jest na to sposób ! DYI

  1. Czy ta metoda skutkuje tylko na muchy? Czy np. okadzanie trawnika dymem z kawy nie likwiduje kleszczy?

  2. Witaj, tylko na muchy – na kleszcze polecam preparat pożegnanie z komarem / kleszczem.
    pozdrawiam
    u.

Możliwość komentowania jest wyłączona.