Najedzeni Fest! Afrodyzjaki, 14 lutego Hotel Forum Kraków !

Najedzeni Fest ! już w niedzielę ! 

najedzeni fest

Już w najbliższą niedzielę kolejna odsłona Najedzeni Fest, tym razem pod hasłem Afrodyzjaki. 

Tu znajdziecie listę większości wystawców .. oj, już mam kilku zaznaczonych i będę testować :) 

 

A tu kilka słów od Organizatorek :) 

 

Trufle, chilli i czekolada. To tylko kilka spośród afrodyzjaków, które będzie można znaleźć na walentynkowym wydaniu Najedzeni Fest!
 
Pierwszą edycję festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! w nowym roku, zadedykowałyśmy miłości i jej kulinarnym wcieleniom. Nie bez racji do dziś aktualne jest powiedzenie „Przez żołądek do serca”. Tym razem, zgodnie hasłem edycji „Afrodyzjaki”, na Najedzeni Fest! będzie można skosztować potraw i napojów miłosnych sporządzonych według receptur z całego świata.
Każda kultura ma swoje pomysły na temat tego, co pobudza zmysły. My sięgniemy do odległego Meksyku, nad Morze Kaspijskie, ale i na nasze łąki. Spróbujemy smakowitego curry, będziemy wciągać aromat trufli, upajać się winami i rzemieślniczym cydrem, próbować najlepszych czekolad i pikantnego chilli oraz delikatnych ciast.
 
Najedzeni Fest! to jak zawsze świetna okazja, by sprawdzić co w krakowskich kulinariach piszczy. Tym razem wygłodniałych mieszkańców Krakowa nakarmi ponad 70 wystawców, zarówno tych dobrze już znanych festiwalowym bywalcom, jak i wspaniałych debiutantów. 
 
A na deser o godz. 14 na festiwalowej scenie rozpoczną się walentynkowe warsztaty Chwastożerców „Chwastne Serce”, które poprowadzi Anna Rumińska, propagatorka chwastów jadalnych zaangażowana w lobby na rzecz rozwoju ruchu pieszego i ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych i rolniczych, liderka Slow Food Dolny Śląsk.
 
 
Tradycyjnie w poprzedzającą festiwal sobotę, 13 lutego o godz. 13 zapraszamy do Kina Pod Baranami, gdzie w ramach Najedzeni Fest! „Movie przy jedzeniu”, odbędzie się pokaz filmu „Smak curry”, w reżyserii Ritesha Batry, opowieść o miłości i jej posłanniku: menażkach z aromatycznym curry.
Po seansie przy szklance znakomitego polskiego cydru, od SLOW FLOW GROUP, i zielonym aromatycznym curry, przygotowanym przez Agnieszkę Bielawską z Green Win Vege Food, porozmawiamy o tym, jak trafić przez żołądek do serca.
 
 
Najedzeni Fest! – 14 lutego w godz. 11-18 w Forum Przestrzenie – ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Wstęp wolny.
 
Pokaz filmowy – 13 lutego o godz. 13 w Kinie Pod Baranami. Bilety w cenie 25 zł można kupić w kasie Kina Pod Baranami lub online.