Nalewka miętowa, szybki i prosty przepis zrobisz to sam !

Wyobraź sobie zimny jesienny wieczór, za oknem chmury a Ty marzysz o kieliszeczku czegoś dobrego. Sięgasz na półkę a tam jest…. zapraszam do przeczytania wpisu.

Nalewka miętowa – szybki i prosty przepis, naprawdę. 

 

nalewka miętowa

Tą nalewkę robi się bardzo prosto, potrzebujemy tylko trochę cierpliwości by wszystko dobrze się przegryzło :) Potrzebujemy liści mięty, najchętniej takich eko, czyli z miejsca oddalonego od drogi. Ta nalewka zrobiona jest na liściach mięty czekoladowej. Mięty czekoladowej powiesz, hmm jak to smakuje. Smakuje trochę jak czekoladki after eight takie malutkie w zielonych papierkach. Najpierw czujemy czekoladę a potem smak mięty. Pyszna, dobrze pasuje jako dodatek do wody również. Uważaj jak posadzisz jedną sadzonkę, potem będzie rosła wszędzie  :) A i jeszcze jedno możesz użyć też zwykłej mięty jeśli tylko taką masz. 

Nalewka miętowa

  • 10 listków mięty czekoladowej
  • 750 ml wódki
  • 10 łyżek cukru

+

  • 1 słoiczek
  • 1 butelka 750 ml ( ta po wódce będzie ok ) 

 

Miętę delikatnie układamy w słoiczku i zalewamy wódkę, odstawiamy na 4 dni. Po tym czasie wyciągamy mięte, wódkę przelewamy do butelki z pozostałą wódką, dodajemy cukier mieszamy i co kilka dni mieszamy tak aby cukier się rozpuścił. Gdy to nastąpi odstawiamy butelkę w ciemne miejsce i czekamy na pierwsze zimowe dni :) 

 

ps. możesz tak jak na zdjęciu włożyć kilka dodatkowych liści do butelki, one zapewnią mocniejszy smak mięty, ale i późniejszy ciemniejszy kolor nalewki. 

 

Ja takie nalewki przygotowuję teraz, a w zimie w czasie zmożonej ilości prezentów świątecznych będą jak znalazł. Bo kto nie lubi dostawać smacznych prezentów? Może i Ty zaskoczysz znajomych takim prezentem ? 

 

Poszukujesz innych przepisów na nalewki ? Zapraszam TU 

 

 

 

2 myśli na temat “Nalewka miętowa, szybki i prosty przepis zrobisz to sam !

  1. Musze zrobić. Wpadłam na pomysł, aby z narzeczonym zrobić w podziękowaniu dla gości weselnych właśnie nalewki. Czy miętówka będzie odpowiednia? A może ma pani jeszcze jakiś pomysł? Chcielibyśmy również nalewki zamiast wódki na weselu.

  2. Witaj, no teraz zdecydowany czas na nalewki wystarczy kupić owoce i wódkę / spirytus i wymyślać nowe smaki :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.