Sceny kuchenne – Maria Pakulnis i Janusz Mizera – książka na niedzielę

Sceny kuchenne – Maria Pakulnis i Janusz Mizera czyli kolejna książką z serii Książka na niedzielę. 

sceny-kuchenne-pakulnis

Sceny kuchenne to książka opowiadająca o scenach z życia p. Marii i p. Janusza przekazują nam w niej swoją miłość do gotowania poprzez opowiastki które towarzyszom przepisom. Jak sami mówią to teatr działań kulinarnych, w którym odgrywają SCENY KUCHENNE. Inspirują siebie na wzajem w książce mieszają się przepisy z kuchni włoskiej, śląskiej czy mazurskiej znajdziemy tu takie przepisy na następujące potrawy : 

Bombardino, Dorada pieczona w warzywach, pasta jajeczna, pomidorowa z białym winem, jabłkami, selerem i cynamonem, sałatka z pieczonych buraków z wiśniami czy szybki sernik. 

sceny-kuchenne-ksiazka

Przepisów jest wiele, towarzyszą niektórym opowieści, niektórym zdjęcia. 

Książkę świetnie się czyta ( opowieści ), przepisy zachęcają do wstania i zrobienia potraw i przeniesienia tego ciepła domu i kuchni do nas. 

W jednym z wywiadów autorka powiedziała : Książka „Sceny kuchenne” to nie tylko przepisy, ale też kilkadziesiąt krótkich opowiadań. – Są związane z jedzeniem, ale mówią też dużo o nas, autorach – mówi aktorka. – Uważam, że publikacja jest przejrzysta, spokojna i smaczna. To dla nas wielki sukces. Jesteśmy usatysfakcjonowani i wdzięczni tym, dzięki którym książka powstała. To jak premiera w teatrze! Człowiek czeka z niepokojem na reakcję. Cieszę się, że przyjęcie książki było fantastyczne – zaznacza Maria Pakulnis.

sceny-kuchenne-mizera-pakulnis

 

I szczerze ja się z tym zgadzam :) 

 

ps. sądzę, że nie jednej Mamie lub Babci książka się spodoba jako prezent świąteczny :) 

Sceny kuchenne

Maria Pakulnis & Janusz Mizera

Edipress 2016

stron 255

cena 59,90 

 

Jedna myśl na temat “Sceny kuchenne – Maria Pakulnis i Janusz Mizera – książka na niedzielę

Możliwość komentowania jest wyłączona.