Turcja .. i szybkie pytanie czyli konkurs

ROZWIĄZANIE KONKURSU :

 

PROSZĘ Maćka, Olę, Mamę Martę i Krzysztofa  O PRZESŁANIE DANYCH OSOBOWYCH NA ADRES: KUCHNIANAWZGORZU(AT) GMAIL.COM 

GRATULUJĘ ! 

Turcja .. co ja wiem o Turcji, hmmm.. mało :( ale Wy odpowiadając na 1 proste pytanie możecie wygrać 8 podwójnych biletów na koncert, gdzie o Turcji będziecie mieć szansę dowiedzieć się więcej.

 

To przejdźmy do konkursu :

 

turcja

 

A pytanie :

Z czym Wam kojarzy się Turcja  ? ( krajobraz? smak ? zapach? do wyboru do koloru ) 

Czas na odpowiedź do 22 maja, do godziny 24:00. 23 maja podam zwycięzców – dane proszę przesłać do 26.05.

 

Zwycięzców wybieram ja, po przekazaniu danych przez Zwycięzców przekażę je do Organizatora i bilety będą czekać na Was na miejscu w sali Kongresowej.

 

4 myśli na temat “Turcja .. i szybkie pytanie czyli konkurs

  1. Turcja – malowniczy kraj położony w otoczeniu strzelistych meczetów i orientalnych budowli. Tak też właśnie mi się kojarzy. Oprócz tego gorące piaski na wydmach, egzotyczne potrawy i słynne targi na których możemy kupić aromatyczne przyprawy oraz to co wielu ludziom kojarzy się właśnie z Turcją czyli dywany. I to właśnie oryginalne,takie jak w filmach. Turcja to dźwięki rozchodzące się z meczetu. Uprawy bananów, bawełny i sezamu. Przydrożne stoiska sprzedawców bananów i granatów. Oko proroka obecne wszędzie w znacznej ilości, szczególnie w pojazdach, jeśli mowa już o pojazdach to także „szaleni” kierowcy, stosujący się do chyba sobie tylko znanych przepisów ruchu drogowego.

  2. Gorące słońce, piekące papryki, grillowane bakłażany, szaszłyki jagnięce…. Eksplozja smaków, kolorów i zapachów… Wiatr od morza,zachód słońca i orientalna muzyka.. Właśnie tak wyobrażam sobie Turcję, choć nigdy tam nie byłam…

  3. Nigdy nie byłam w Turcji, więc kojarzy mi się przede wszystkim kulinarnie. Przyrumieniony kebab, chałwa, baklawa, pyszna herbata. Ta kuchnia kojarzy mi się bardzo słodko, a w wersji wytrawnej pikantnie.
    Oglądałam kiedyś zdjęcia znajomych z wyjazdu do Kapadocji. Od tej pory Turcja kojarzy mi się właśnie z takim krajobrazem. Malownicze skały, w których można mieszkać. W dodatku całkiem wygodnie i nowocześnie: z bieżącą wodą, prądem itp.

  4. Kiedy myślę o Turcji wyobrażam sobie aromat dzikich przypraw i miejskiego zgiełku. Czuję ducha wzniosłych wynalazków i myśli, hałas szybkiej mowy i widok straganów pełnych egzotycznych smakołyków. Turcja kojarzy mi się po prosty z życiem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.