Wiem co kupuję – Kasia Bosacka – książka na niedzielę – recenzja

Wiem co kupuję to książka autorstwa Kasi Bosackiej, tak dobrze nam znanej z programu o tym samym tytule z TVN Style.


wie co kupuję


Ta książka to doskonały poradnik konsumenta – czyli coś dla nas konsumentów, którzy chcą wiedzieć co kupują.


Autorka w książce przeprowadza nas przez zakupy takie jak : zakup patelni, zamków i drzwi, pasty do zębów, biustonoszy, tabletek odchudzających, noży i wielu wielu innych produktów.


 

Są też i porady Kupuj z głową.
bosacka

Dowiedziałam się np dużo o patelniach,bo czy znacie nazwy patelni ? – jest patelnia klasyczna, naleśnikarka ( z ledwo widocznymi bokami), jest jajcarka ( patelnia z dołkami ), omleciarka ( zamykana od góry ), rybiarka ( czyli owalna na której zmieści się cała ryba), wok ( głęboka patelnia), patelnia grillowa, patelnia elektryczna. A w tym rozdziale dowiemy się jeszcze o szkodliwości aluminium. O tym czy różni się patelnia z emalią, non-stick, ceramiczna, tytanowa, kamienna. Rany ile tego jest ! :) Co jest ważne przy wyborze patelni czyli kilka słów o dnie patelni, o uchwycie, o tym czy z pokrywą czy nie .. Jeszcze są informację o oznaczeniach które mogą się pojawiać na patelni.


wiem co kupuje bosacka


Każdy rozdział poświęcony jest innemu produktowi i dowiadujemy się o nim dokładnie wszystkiego. Bo czy zastanawiacie się jaki kupujecie papier toaletowy i to że może być dla nas szkodliwy.


Jak dla mnie format książki wręcz sugeruje, że powinnyśmy mieć tą książkę w torebce idąc na zakupy :)

 


Przy obecnej ilości coraz to nowszych produktów na rynku – ja polecam to kompendium wiedzy.


Wiem co kupuję – poradnik konsumenta – Kasia Bosacka
Publicat 2014
stron 215
cena 24,90

 

Za książkę dziękuję Publicat SA

publicat

6 myśli na temat “Wiem co kupuję – Kasia Bosacka – książka na niedzielę – recenzja

  1. Kiedyś miała być na promocji a Kauflandzie po 9,99zł, ale niestety jej nie znalazłam :( W księgarniach również jej nie ma… Wydaje mi się ciekawą propozycją :)

  2. A z tym papierem to akurat słyszałam :) Muszę przejrzeć przy okazji książkę, jak się trafi w dobrej cenie, to może się namyślę ;)

  3. nie jest to tradycyjny poradnik i chyba dlatego warto zdecydować się na zakup – opisy produktów są utrzymane w konwencji i języku znanego z programu telewizyjnego autorki

  4. teraz można kupić ten poradnik w bardzo przystępnych cenach lub skorzystać ze świątecznych zniżek – praktycznie w każdej księgarni czy empiku są jakieś akcje promocyjne

Możliwość komentowania jest wyłączona.