Zdrowy pomysł na dobry początek dnia – śniadanie !

Zdrowy pomysł na dobry początek dnia – śniadanie !

 

 

Ja nie wyjdę z domu jeśli nie zjem śniadania. Jeśli tak się zdarzy, to cały dzień mogę jeść, wszystko co mi się przed oczy nasunie. Naprawdę uważam, że najważniejszy to posiłek. A jak najważniejszy to i najzdrowszy, dzisiaj rano obudziłam się z myślą takiego śniadania.

Nie wiem co mi się śniło dzisiaj w nocy,  ale jak już się obudziłam przed piątą rano to w myślach miałam to śniadanie. Zadziwiające, ale tak było i prosto w piżamie poszłam zerwać sałatę, wyrwać rzodkiewkę…

Takie więc było dzisiejsze śniadanie i będzie częściej gościć w moim menu.

Zdrowy pomysł na dobry początek dnia – Śniadanie ! 

 

Zaczynamy od omletu, do małej miseczki wbijamy jajka, mieszamy je porządnie widelcem. Rozgrzewamy małą patelnię, dodajemy olej i po chwili wylewamy na to nasze jajka. Gdy zobaczysz, że nasza masa wygląda już jak omlet ,  przewróć  na drugą stronę ostrożnie, niech się przypiecze z drugiej strony przez kilkanaście sekund, żebyśmy mieli pewność że nie będzie surowego jajka. Zdejmij omlet i odłóż na deskę do wystygnięcia.

Liście sałaty ułóż tak, aby zmieścił się na nich omlet, żeby można go było w niego zawinąć.

Marchewkę obierz i zrób z niej cienkie paseczki. Avocado obierz i pokrój w plasterki. Rzodkiewkę pokrój w plasterki a potem w paski. Biały serek wymieszaj z Vegetą Natur.

Łyk herbaty i zaczynamy składać nasze śniadanie.

Na przygotowanych liściach sałaty układamy omlet, na nim rozsmarowujemy nasz doprawiony już serek, na to układamy avocado, marchewkę, paski rzodkiewki.

Całość zwijamy, ja przewiązałam całość długimi zielonymi pędami czosnku wprost z grządki.

 

Nasze śniadanie gotowe, do tego herbata, widok na miasto i od razu dobrze zaczynamy dzień !

 


Przepisy inspirowane naturą

Jedna myśl na temat “Zdrowy pomysł na dobry początek dnia – śniadanie !

Możliwość komentowania jest wyłączona.