Bogacs i tamtejsze piwniczki z winem

Bogacs i jego piwniczki z winem.

 

bogacs piwniczki z winem

Bogacs to miejscowość w północno wschodniej części Węgier. Niedaleko jest Eger miejscowość która chyba każdemu kojarzy się z winem. Ja wybierając się w tamte strony po raz pierwszy, czytałam na forach, że muszę odwiedzić Dolinę Pięknej Pani w Egerze. Tak nazywa się miejsce gdzie umiejscowione są piwniczki z winem. Dolina mi się podobała, pewnie fajniejszy jest w niej klimat gdy tłumy siedzą i piją wino, my byliśmy w ciągu dnia. 

eger

Nocleg znaleźliśmy całkiem niedaleko czyli właśnie w Bogacs. 

Jechaliśmy do Bogacs przez pola, wypalone słońcem, towarzyszyły nam słoneczniki, od tych wystawiających się do słońca, do tych które już słońca miały dosyć ;) 

wegry pola

Dojechaliśmy do małej miejscowości, którą okazał się Bogacs, nasz GPS się zbiesił i przez chwilkę mieliśmy problem ze znalezieniem ulicy, ale ulice są tak oznakowane – że problem mieliśmy tylko przez chwilkę.

 bogacs nocleg

Potem był odpoczynek i pierwszy spacer do piwniczek z winem, bo co to za pierwszy wieczór bez butelki wina ;) i tu na dzień dobry zakochaliśmy się w naszych piwniczkach – winniczkach ;) Wino niedrogie, mili ludzie .. czy można chcieć czegoś więcej. ?

 

bogacs piwniczka z winem

Piwniczek jest kilkanaście, kilka otwartych od 9 rano do 20, drugie otwierają się koło 18. My trafiliśmy na kilka otwartych, w każdej inne wino. Większość właścicieli, pracowników nie mówi po angielsku, kilku zna kilka słów po polsku. Nim zdecydujesz się jakie / które wino byś chciał nabyć – Węgrzy poczęstują Cię kieliszkiem na spróbowanie, czy to to .. czy nie. 

 wino eger wegry

W Bogacs znajdują się też baseny termalne, w ciepłą wodą. 

 

Wpisy o podobnej tematyce :

Eger targ warzywno owocowy

Eger, gdzie zjeść obiad – polecamy !

2 myśli na temat “Bogacs i tamtejsze piwniczki z winem

Możliwość komentowania jest wyłączona.