Eger, gdzie zjeść obiad – polecamy !

Wakacje dobiegły końca, my już wróciliśmy do domu, a Wam chcemy polecić fajne miejsce na obiad.

Eger, gdzie zjeść obiad ?

eger gdzie zjeść obiad

Eger to miasto na Węgrzech, słynące z wina Egri Bikaver.  My tam trafiliśmy już po raz drugi w czasie naszych wakacji.  I jak to turyście szukaliśmy miejsca na gdzie moglibyśmy zjeść obiad. Najpierw usiedliśmy przy jednym ze stolików jakiejś knajpki, ale menu szczerze do nas nie przemówiło, a pan kelner nie spieszył się też żeby od nas przyjąć zamówienie, więc poszliśmy dalej.

Idziemy sobie w kierunku targu aż tu nagle przechodzimy koło białego budynku, który ma otwarte okna, patrzę a tam przy stolikach siedzą ludzie i jedzą .. i to co mają na talerzach całkiem fajnie po domowemu wygląda. Tak, więc obeszliśmy budynek dookoła trafiliśmy do wejścia do Nemzeti Kavehaz Etterem. Wchodzimy, znajdujemy stolik, siadamy, mija nas chłopak, który tu jest kelnerem, mija nas raz, mija drugi.. hmm coś jest nie tak.

Wstałam i poszłam się rozejrzeć o co chodzi :) I okazuje się, że jedzenie zamawia się przy barze.. menu jest 4 każdego dnia – menu A, B,C, wegetariańskie i popołudniowe. Jako, że była nas czwórka wybraliśmy dwa razy A, raz B i raz C. Uff, udało się zapłaciłam, wróciłam do stolika z małymi żetonami z napisanymi na nich literkami, położyłam na stoliku i czekamy, czekamy .. Na całe szczęście siedziała koło nas węgierka która się nami zainteresowała i zapytała obsługę o zupy dla nas… Ale oni nie wiedzą jaką nam podać, kto będzie jadł który zestaw … nie szkodzi,niech przyniosą wszystkie nam należne a my już się podzielimy.  Jest! jedna odważna kelnerka zabrała się za obsługiwanie nas i przyniosła 4 zupy. ( pan kelner który nas mijał .. uciekł, pojawił się jak już skończyliśmy jeść ) 

eger niedrogi obiad 

I nasze jedzenie

Jedną porową i trzy pomidorowo – gulaszowe. Porowa pyszna, kremowa, zupy pomidorowo gulaszowe również dobre z makaronem, ziemniakami i warzywami! do tego na stole wylądował sos ostry paprykowy do doprawienia zupy.

Po zjedzeniu zupy, w ciągu paru minut zniknęły nasze talerze i pojawiło się drugie danie. 

Jacek trafił na węgierskie „foie gras” – tak stoi w menu wg google translatora ;) – czyli pół dużej bułki a na niej gulasz z wątróbki, w dobrym pomidorowo – paprykowym sosie. Karolina dostała 2 mocno rozbite kawałki z piersi z kurczaka podane na ziemniakach w sosie pomidorowym, dobre to było. Ja z Michałem trafiliśmy na menu grill ;) czyli ćwiartka kurczaka ze skrzydełkiem  wg mnie wcześniej ugotowana a potem podpieczona, przez co lekko sucha do tego krokiety ziemniaczane i tak jak wszyscy dostaliśmy kiszoną kapustę. 

eger gdzie zjeść niedrogi obiad

Napoi zamawiać nie musieliśmy na stole stał dzbanek z wodą.

Za każde z menu ( zupa + drugie danie ) zapłaciliśmy po 899 forintów czyli około 12.50 zł. 

Bardzo to było smaczne i spokojnie możemy polecić, porządny obiad. 

 

 

Nemzeti Kavehaz Etterm

Joseph Zalar u. 11th

Eger

 

Inne wpisy dot. Węgier 

Eger targ warzywno owocowy

Bogacs i tamtejsze piwniczki z winem

 

3 myśli na temat “Eger, gdzie zjeść obiad – polecamy !

  1. aż sprawdziłam i na ich stronie i na fb wygląda, że wszystko działa ! szkoda by było.. żeby już nie działali.

Możliwość komentowania jest wyłączona.