Churrasco w Krakowie – czyli mięsna uczta !

Churrasco w Krakowie – czyli mięsna uczta ! 

churrasco krakow

 

 

Churrasco to ulubiony rodzaj mięsnej uczty Brazylijczyków, miałam przyjemność w Rio de Janeiro kilkukrotnie uczestniczyć w takiej uczcie. Całość polega na tym, że na długich szpadach grillowane jest mięso. Potem kelner wraz z tą szpadą podchodzi do stolika i nakłada wybrany przez Ciebie kawałek mięsa. Może to być wołowina, kurczak czy np. podroby. Wszystko gorące wprost z grilla trafia na twój talerz. 

Jakiś czas temu mignęło mi hasło Churrasco 1st unlimited na FB i czekałam na odpowiedni moment, aż zbiorę całą rodzinę i pójdziemy razem. W końcu po kilku miesiącach się udało i poszliśmy. Trafiliśmy bez problemu, aczkolwiek z lekkim zdziwieniem bo restauracja ukryta jest w nowym budynku, który stoi w drugim rzędzie budynków. 

Weszliśmy prowadzeni żółtymi znakami na podłodze i ukazało się moim oczom wnętrze marzenie, przemyślane w każdym szczególe, piękne ! Szarości, niebieskości ale również lekko szarawe do tego żółte dodatki, przepiękne lampy składające się albo z samych żarówek na długich kablach, albo „żyrandol” ze złączonych lamp biurkowych. Fajne drewniane wielkie stoły, wygodne kanapy i stoły. 

churrasco Kraków

Usiedliśmy i w ciągu kilku sekund podeszła do nas pani kelnerka i podając nam karty wytłumaczyła nam zasady bitwy Churrasco, czyli jesz do pełna, a jak już jesteś pełny Pani przynosi kolejny rodzaj mięsa ;) Rodzajów mięs jest kilka. 

Ale nim dostaliśmy mięsa, dostaliśmy dodatki towarzyszące churrasco czyli ogórki, paprykę, trzy sosy i grillowane ziemniaki z rozmarynem. 

polecana restauracja kraków

Napoje w tym moje piwo, podane w zamkniętym słoiku :) Cudowny pomysł ! 

piwo gdzie w krakowie

A gdy przyszły mięsa – szczerze mówiąc trochę to trwało, ale to ze względu na to, że byliśmy jedynymi gośćmi w restauracji ( co za szkoda :)) i mięsa były przygotowywane tylko pod nas gust i dla nas. 

Na początku nasz ukochany rodzinnie kawałek z kurczaków czyli skrzydełka w pysznej marynacie, oj Pani podchodziła z nimi do nas kilkukrotnie ;) bo ciągle było nam mało. 

dobre jedzenie krakow

Potem wieprzowina, żeberka, indyk oraz cielęcina podana na gorących kaflach z soli himalajskiej z ananasem z chili. 

Pysznie, znakomicie wyszliśmy objedzeni, za nieduże pieniądze – bo obiad dla 4 osób z napojami kosztował nas 200 zł, czyli 50 zł za osobę. 

Churrasco na jedną osobę kosztuję 41 zł, jeśli uczestnikiem bitwy jest dziecko w wieku do 12 lat to płacimy za nie 50%. 

Znakomicie było ! ja serdecznie polecam :) Aż szczerze mówiąc szkoda, że takie ładne miejsce, takie dobre jedzenie jest tak opustoszałe, aczkolwiek mam nadzieję że było tam tak tylko wtedy kiedy myśmy tam byli :) 

Churrasco 1st Unlimited 

Krakusa 11

Kraków 

 

ps. w karcie są też inne potrawy, ale nie pytajcie jakie ;) bo na nie nawet nie zerknęliśmy ;) 

 

 

EDIT : restauracja już nie istnieje.