Cieszyn co zjeść ?

Cieszyn co zjeść ? to pytanie zadałam ostatnio na moim FB ponieważ wybierałam się z dziećmi do Cieszyna na szybki wypad w czasie ferii. I jedna odpowiedź jaka padała to kanapki .. kanapki ze śledziem ze Spółdzielni SPOŁEM.

kanapki cieszynskie

 

Hmm, przyjęłam tą informację – ale moment śledzie w Cieszynie .. hmmm ;) ale spróbowaliśmy i pyszne pod warunkiem, że lubi się majonez, jajka na twardo… 

kanapki Cieszyn

 

Szczerze, ode mnie medal dla kogoś kto wymyślił te kanapki w Cieszynie ( niestety nie znam tej historii – może ktoś coś wie ?) . Kanapki sprzedawane są pod logo Spółdzielni SPOŁEM. My byliśmy w dwóch miejscach w małym sklepie przy Rynku, koło godziny 13.00 – gdzie oprócz nas kilkanaście osób kupiło kanapki na wynos jak i na miejscu. Następnego dnia rano na śniadanie udaliśmy się niedaleko liceum do większym sklepu, gdzie można kupić kanapki, sałatki rybne czy ryby wędzone, surowe…. My wybraliśmy po każdym rodzaju razy trzy, czyli ze śledziem, z szynką i sałatką jarzynową. Były świeżuteńkie, pyszne. 

 

I wciągu tych kilku minut jak byliśmy kilkanaście osób kupiło kanapki na wynos. Czyli kanapki cieszą się tu wielkim zainteresowaniem. 

W czeskim Cieszynie zjedliśmy oczywiście smażony syr z frytkami i tatarską omacką. Mniam ! kultowe danie !

smazony syr