Italia do zjedzenia – Bartek Kieżun – książka na niedzielę

Dzisiaj napiszę Wam kilka słów o książce o której słyszałam od jakiegoś czasu, dotarła do mnie też kilka tygodni temu i od tego czasu kilka razy w tygodniu do niej zaglądałam, czytałam i przyszedł czas na recenzję.

Italia do zjedzenia autorstwa Bartka Kieżuna, zaczynamy ..

italia-do-zjedzenia-kiezun

Bartek już w pierwszych słowach zdradza nam, że lubi jedzenie, podróżowanie i sztukę – to tak jak my.

Gotowi, zapinamy pasy i zaczynamy zwiedzać Włochy.

Na początek Campo dei Fiori i Focaccia con patate e rosmarino czyli focaccia z ziemniakami i rozmarynem – jedna z moich ulubionych. Tak najpierw jest opis miejsca, potem towarzyszy mu przepis. Tu w pierwszych słowach opisu tego znanego placu dowiadujemy się że o poranku średnią wieku zawyżają rzymskie emerytki na zakupach, a wieczorem plac pełni funkcję spotkań np. gimnazjalistów.

Do tego dowiadujemy się, że jest to w ciągu dnia plac gdzie kupić możemy owoce i warzywa w cale nie najniższych cenach. A co jeszcze działo się na tym placu w roku 1600 dowiecie się  z książki.

italia-do-zjedzenia-recenzja

Czytając dalej spotykamy opisy kolejnych miejsc, miejscowości czyli np. Parma  i przepis na Raviolo con uovo Genova i przepis na Pasta con pasta genovese.  Piza i ciasteczka cytrynowe ( zrobiliśmy je w domu jak tylko dostaliśmy książkę były cudowne !) .

Do każdego opisu jest zdjęcie z danej miejscowości i zdjęcie potrawy autora. Wspaniale pasują do całego klimatu książki.

italia-do-zjedzenia-przepisy

Szczerze ja w Italii byłam tylko dwa razy w swoim życiu, ale zauroczyły mnie i ciągle coś o nich czytam a to o miastach, o życiu i czy marzeniu do odwiedzenia czyli Toskanii.

 

Dzięki książce autorstwa Bartka wiem więcej i szczerze chce wiedzieć jeszcze więcej, chce tam pojechać i dotknąć każdego kamienia i zjeść te pyszności i pić to wino !

To naprawdę krótka recenzja, ale czy nie lepiej  po prostu sięgnąć po książkę ? prawda ?

Czy trzeba Wam jeszcze bardziej polecać tą książkę ? Nie, mówię Wam jeśli kręcą Was Włochy i chcecie wiedzieć więcej kupujcie. Gdy już będzie w Waszych rękach nalejcie sobie kieliszek dobrego czerwonego wina, przygotujcie coś pysznego do jedzenia i wyjedźcie w tą podróż – naprawdę warto !

 

 

Italia do zjedzenia

Bartek Kieżun

stron 287

wydawnictwo Buchmann 2017

 

Recenzja powstała we współpracy z