Jak uwędzić ser ?

Jak uwędzić sery ? czyli pierwsze kroki w temacie stawiam… 

 

jak uwedzic ser

Jak uwędzić sery ? czyli pierwsze kroki w temacie stawiam, oj zdecydowanie tak. A zaczęło się od kupna wędzarni, w sumie zawsze chciałam ją mieć, ale ciągle coś nie tak. Aż tu nagle zobaczyłam w sklepie i jeszcze 50% tańszą, uwierzcie wyjścia nie było :) Przywiozłam do domu, a już w piątek było pierwsze wędzenie kiełbasy i serów. Kiełbasy zrobiliśmy tylko trochę na próbę, żeby nie zniszczyć mięsa za dużo. Wyszła tak dobra, że tydzień później już kolejną wędziliśmy. 

Wróćmy do serów, ja to zrobiłam bardzo prosto kupiłam w Lidlu i Biedronce 6 sztuk serów tak zwanych włoskich Capreggio. Przywiozłam do domu, 2 godziny przed wędzeniem wyjęłam je z pudełeczek i pozwoliłam na papierze ręcznikowym obeschnąć. Potem użyłam ziół. 

1 – pieprz młotkowany z kolendrą Kamisa

1 – ostra i słodka papryka razem wymieszane

4 – zostawiłam nie posypane 

1 ser feta obsypałam mieszanką oregano, tymianku, pieprzu i soli. 

Włożyłam je do wędzarni na specjalną siatkę i wędziłam razem z kiełbasami. Sery wędziłam 3 godziny w 50C.  ( rozpaliłam na samym dnie brykiet, potem na wyższej półeczce dałam zrębki )

wedzone sery

Wyszły pyszne, trzeba będzie to powtórzyć :) 

Tu lepsze zdjęcie serów z kolejnego wędzenia, żęby lepiej je było widać. Tu są obsypane mieszanką oregano, tymianku z dodatkiem pieprzu i ostrej papryczki. Kolejne są w czosnku niedźwiedzim. Dwa całkiem białe nie zostały niczym potraktowane. A kawałeczek takiego sera do wina .. uwierzcie to jest to ! 

 

ser_wedzenie

5 myśli na temat “Jak uwędzić ser ?

  1. Cudownie – wędzony serek – mniam! Zrób oscypki, chociaż kozie albo nawet krowie i też daj do wędzarni – to będzie wypas!

Możliwość komentowania jest wyłączona.