Konkurs urodzinowy czas rozwiązać:
Na podium stanęły przepisy:
Miejsce I – Adrianna
Miejsce II
CIASTO KRÓWKA
Ciasto – 6 jaj, 1 szklanka cukru, 1 szklanka mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki kakao.
Krem – budyń śmietankowy Winiary, 1 łyżka margaryny.
Bita śmietana – 0,5 litra śmietany 30%, fix do bitej śmietany, 1 łyżka cukru pudru.
Masa karmelowa – 1,5 szklanki cukru, kubek śmietany kremówki 30%.
Dodatkowo – migdały w płatkach, posiekane orzechy włoskie, 3 torebki herbaty ekspresowej.
Wykonanie:
Ciasto: Do wysokiego naczynia wbij jaja i dodaj cukier. Mieszaj mikserem przez 20 minut. W ubiciu jaj z cukrem tkwi tajemnica wyrośniętego i puszystego ciasta. Powoli dodaj mąkę, przesiewając ją przez sito, delikatnie mieszaj. Dodaj dwie łyżki kakao. Ponownie delikatnie wymieszaj. Piecz na prostokątnej blasze przez 40 minut w temperaturze 170 stopni.
Krem: Ugotuj budyń śmietankowy według przepisu na opakowaniu, przy czym zamiast 0,5 litra mleka użyj połowę do całego opakowania budyniu. Po wystudzeniu zmiksuj z łyżką miękkiej margaryny, wówczas łatwiej krem budyniowy rozsmaruje się na cieście.
Bita śmietana: Do 0,5 litra śmietany 30% wsyp fix i zmiksuj do uzyskania bitej śmietany, dosypując cukier puder wedle uznania do uzyskania słodkości.
Masa karmelowa: skarmelizuj na patelni łyżkę cukru, dodaj kubek kremówki i półtorej szklanki cukru. Gotuj na małym ogniu, cały czas mieszając, przez 20 minut. Opcjonalnie można kupić gotową masę krówkową – wyśmienita jest Bakallanda.
Wystudzone ciasto podziel na dwie równe części. Cześć dolną nasącz herbatami zaparzonymi w 0,5 szklanki wody (kilka łyżek tak aby nie przemoczyć ciasta). Ciasto posmaruj kremem budyniowym, następnie wyłóż na niego bitą śmietanę. Przykryj drugą połową ciasta. Nasącz drugą połowę ciasta wywarem herbacianym. Udekoruj masą karmelową wierzch ciasta posypując ją na koniec migdałami w płatkach, lub posiekanymi orzechami.
Nagroda III – EWA
biszkopt:
6 jajek
1 szklanka pudru
1,5 szklanki mąki
2 łyżki octu
1 cukier waniliowy
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić z cukrem pudrem na sztywno. Po ubiciu dodawać stopniowo żółtka i dalej miksować. Wciąż miksując dodać mąkę, cukier waniliowy i ocet. piec ok 40 min w temp. 180 st.
mus malinowy:
2 szklanki malin
3 łyżki cukru
1 łyżka mąki ziemniaczanej
maliny z cukrem zagotować, aż się rozpadną, dodać mąkę ziemniaczaną, zagotwać i ostudzić.
masa budyniowo-śmietanowa:
1 budyń śmietankowy
250 g śmietany kremówki
2 łyżeczki kawy inki
300 ml mleka
do budyniu dodać inkę i ugotować w mniejszej ilości mleka niż w przepisie, ostudzić i wymieszać z 3/4 ilości ubitej śmietany,
biszkopt przekroić, przełożyć musem malinowym a na wierzch położyć masę budyniową i pozostałą bitą śmietanę, tak nieco finezyjnie aby się ładnie połączyły, można jeszcze udekorować musem owocowym
Gratuluję ! czekam na adresy do czwartku 6.09.12
Nagrody ufundowałam firma Winiary za co raz jeszcze serdecznie dziękuję
oj, szkoda, że się nie udało