Muszki owocówki jak je zlikwidować

Muszki owocówki są udręką chyba dla wszystkich, rozmnażają się w ilościach hurtowych i szaleją wszędzie tam gdzie ciepło i jedzenie. Ja zawsze z nimi walczyłam za pomocą lepów na muchy,  trochę pomagało, ale tylko trochę, aż zobaczyłam ten pomysł.

Pomysł na zlikwidowanie muszek na blogu u Łasucha w kuchni, pomysł prosty a co najważniejsze działający w 100 % .

Pułapka na muszki 

  • małe naczynko
  • 10 ml octu jabłkowego lub innego owocowego
  • 2 większe krople płynu do mycia naczyń
pułapka na muszki owocówki
Pułapka na muszki owocówki

Ocet zmieszać z płynem do mycia naczyń w naczynku. Postawić w miejscu gdzie są muszki i poczekać .. muszki same zaczną wpadać do pułapki. Dzięki płynowi do mycia naczyń ocet stanie się kleisty i muszki nie mają szansy.

Ja pułapkę wymieniam raz dziennie. Polecam!

23 myśli na temat “Muszki owocówki jak je zlikwidować

  1. chyba jest na nei jakis urodzaj. ja je ostatnio topilam je w winie, tzn do polowy kieliszka nalalam podlego wina zakrylam kieliszek szczelnie folia w srodku folii zrobilam male dziurki.muszki skuszsoe zapachem wchodzily do srodka ale juz nei wychodzily.

  2. Ula, a ja się boję, że taka atrakcyjna dla muszek pułapka zwabi do mojej kuchni wszystkie owady z okolicy ;) Nie masz takiego wrażenia? Rozumiem, że przynajmniej te, które wpadną z wizytą, od razu topią się w occie i nie latają po kuchni :)

  3. Ulcik , ja do słoika z połączonym wieczkiem wrzucałam cytrynę, zostawiałam na noc i ran po cichutku zamykałam towarzystwo w tym słoiku, Później wypuszczałam na wolność, na dworze…, ale patent z płynem dużo lepszy:). Biorę:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.