Kuchnia domowa czyli synowa kontra teściowa – Dorota Dardzińska

Kuchnia domowa czyli synowa kontra teściowa to książka napisana przez blogerkę kulinarną Dorotę Dardzińską. Dorota prowadzi bloga widelceminozem.pl , bloga szczerze mówiąc odkryłam dzięki tej książce, a potem miałam przyjemność poznać Dorotę osobiście. 

synowa kontra teściowa

Wracając do książki, przede wszystkim co rzuca się już gdy patrzymy na okładkę jest naprawdę ślicznie wydana. Książka jest w twardej oprawie, bardzo ładna kolorystycznie. Gdy otwieramy książkę witają nas strony w dwóch kolorach szarawym i niebieskim, szarawe strony to strony z przepisami teściowej, różowe to przepisy Doroty. 

synowa kontra teściowa

Książka podzielona jest na działy takie jak śniadania a wśród przepisów są takie przepisy jak : kukiołki z czarnuszką i miodem, tosty cynamonowe, muffinki serowe z ziołami. W części obiadowej znajdziemy przepisy na niedzielny rosół, ziemniaki ze śliwką i grzybami, tartę kokosową na słono. Desery i tu jak pisze autorka mają one terapeutyczną moc, bo poprawiają humor lub leczą smutki.  A tu spotkamy przepisy na : toffinki,sernik taksówkarza, ciasteczka maślane z zieloną herbatą. A po deserach czekają na nas .. podwieczorki ( kto nie pamiętam tego hasła z lat dziecięcych  ;) ) a tu przepisy na makaron z jagodami, nadziewane ogórki na liściach szpinaku, rydze hańczowskie. I kolejny rozdział czyli kolacje taki domowe codzienne, ale też i taki z przyjaciółmi, a tu zaczynamy od sałatki na nowe życie ( wymyślona przez teścia Doroty z okazji narodzin 6 wnuczki ), złodziejskie paluchy, zawijańce drożdżowe. Przychodzi kolej na jedzenie dla dzieci a tu znajdziemy zakręcone tosty, kanapkowe zoo i puzzle, kluski z kaszy jaglanej. A jako, że Wigilia już niedługo to i propozycje wigilijne znajdziemy a w nich zupa grzybowa na barszczu, grzyby z suszonymi śliwkami, piernikowe muffinki. A ostatni rozdział w książce poświęcony jest Wielkanocy i tu znajdziemy przepis na chrzanówkę, sosy do jajek, mazurek pomarańczowy z czekoladą.  Uff a to naprawdę po trzy przepisy z każdego działu. 

dardzińska książka

Przepisy są proste i łatwe do przygotowania w domu. Nie znajdziecie tu trudnych technik kulinarnych, to książka dla każdej i każdego z nas :)) Fajnie wydana, przyciąga wzrok. U mnie w pracy od razu została pożyczona i przeglądnięta i wiem, że już też i zakupiona. 

Ja serdecznie polecam ! 

Kuchnia domowa czyli synowa kontra teściowa 

Dorota Dardzińska 

stron 175 

cena 36,90 

 

Dziękuję Publicat za dostarczenie książki do recenzji :

publicat