Lokalne Specjały – czyli pyszna paczka niespodzianka

Lokalne specjały czyli paczka z przepyszną niespodzianką w środku. Miałam to szczęście że dostałam  taką niedawno. A o to i jej zawartość:

Lokalne specjały

Ser Herbowy z orzechami od Ziemianina czyli Marka Grądzkiego – tego jeszcze nie próbowałam – zrobię to dzisiaj, ale znając inne sery od Marka .. czeka mnie prawdziwa uczta.

Słupski Chłopczyk czyli Camembert z wieloletnią tradycją jest produkowany prawie 90lat. W okresie międzywojennym był  to ser znany w całej Europie. Produkowany przez lata, w końcu dotarł i do mojej kuchni.

Konfitura porzeczkowa z kolendrą – jadłam ją w zeszłym roku bodajże na Małym Rynku w Krakowie .. oj, był to mój smak, więc sądzę że do serów będzie w sam raz.

Konfitura z zielonych pomidorów .. hmm .. nie jadłam chyba nigdy, więc będziemy próbować

– Powidła Strzeleckie usłyszałam o nich niedawno, od Znajomego z pracy i proszę już je mam :)

Witaminy Eremity czyli specyfik wytwarzany przez zakonników z Zakonu Oblatów z Kodynia. Nie znany nam całkowicie, więc będziemy próbować. A w składzie wyciąg z owoców czarnego bzu, cukier, cytryna, miłość przyrody i ziarnko wiary i to wszystko ma nas ustrzec przed przeziębieniami, pomóc utrzymać dobre ciśnienie krwi, oczyścić .. przetestujemy na pewno.

Herbatka Owsiana – hmmm .. nie pijam takich herbatek, przyznaję się bez bicia ;) ale może jednak spróbuję ? Mój J. już się na nią szykuje. A herbatka ma zapobiegać depresji, odprężająco i wspomagać skórę, włosy i paznokcie.

Mieszanka przypraw do klasycznych sosów włoskich – czosnek, zioła, suszona cukinia, suszony bakłażan, suszone pomidory – czy można chcieć coś więcej ??

Do każdej paczki dodawany jest przewodnik konesera w którym każdy produkt jest dokładnie opisany.

Według mnie pomysł takiej paczki to super sprawa, można ją zamówić dla Znajomego Smakosza, lub dla kogoś z podziękowaniu za pomoc np. ale można ją zamówić dla siebie i cieszyć się smakami :)

 

12 myśli na temat “Lokalne Specjały – czyli pyszna paczka niespodzianka

Możliwość komentowania jest wyłączona.