Remont kuchni – AKCJA – wskazówki i dobre rady mile widziane :)

Remont kuchni – AKCJA.

remont kuchni

 

Remont kuchni czyli AKCJA, bo w sierpniu mamy zamiar zmienić naszą kuchnię. 

Nasza wbrew pozorom nie tak duża kuchnia, wymaga już remontu i tak postanowiłam się Was drodzy czytelnicy bloga zapytać o rady. 

JEDNO jest pewne:

Wiem, że na pewno nie zrezygnuje z gazu do gotowania, ale tu pada pytanie czy lepsza jest kuchenka gazowa z piekarnikiem czy np osobno zamontować płytę gazową a osobno piekarnik. 

PŁYTA GAZOWA czy PŁYTA Z PALNIKAMI :

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad płytą gazową ale jeśli już to z pięcioma palnikami a w tym z tzw palnikiem WOK – czy ktoś go z Was ma ? jeśli tak to jak się spisuje ?

amica płyta z palnikiem WOK

Czy ktoś z Was używa ceramicznej płyty gazowej z firmy Solgaz ?  

SOLGAZ PŁYTA GAZOWA

 

czy może lepsza jest ze standardowymi palnikami ? 

Jaką firmę polecacie ? Amica, Solgaz, Bosch, Ikea ?? 

PIEKARNIK:

A jak piekarnik to czy gazowy, czy jednak lepszy jest na prąd ? 

piekarnik

 

Jaki piekarnik jakich funkcji najczęściej używacie ? Bo jak do tej pory miałam zwykły gazowy i nie wiem czy funkcja rozmrażania w piekarniku ma sens ? czy funkcja grill naprawdę jest często używana ? Czy używacie pyrolizy albo czy naprawdę termosonda jest tak przydatna ? ( pytam bo teraz piekę bez tego i jest ok ).

Czy używacie funkcji pary? ( ja teraz wstawiam garnek z wodą jak potrzebuję parę do pieczenia :)) 

Jaką firmę polecacie ? Amica, Solgaz, Bosch, Ikea ?? 

ZLEWOZMYWAK:

Do tej pory mam dwukomorowy, ale myślę nad pojedynczą komorą, czy to wygodnie mieć tylko jedną komorę ? czy lepiej dwie ? 

zlewozmywak

FARBA DO ŚCIAN:

Czy są jakieś specjalne farby do kuchni czy na coś winnam zwrócić szczególną uwagę ? ( nie mówię o kolorze – a może tu też są jakieś haczyki ? ) 

farba do kuchni

 

Pytań jak widzicie wiele, ale czasu mi jeszcze trochę zostało ;) 

 

Na pewno w kuchni musi się znaleźć miejsce na kredens ( duży, widać go kawałek na zdjęciu ) na lodówkę, na nieduży stół – wielki się nie zmieści, szafki na wszystkie moje jadalne skarby.

 

To, tak naprawdę pierwszy w moim życiu całkowity remont kuchni, chciałabym żeby po tym remoncie kuchnia była przede wszystkim funkcjonalna, że tak powiem łatwa w obsłudze dla wszystkich. 

Wszystkie odpowiedzi obiecuję, że zbiorę w jeden wpis i zrobię podsumowanie.

A ze wszystkich osób które się odezwą w komentarzach wybiorę dwie które dostaną ode mnie niespodzianki ( wysyłam tylko na terenie Polski )