AKCJA Kuchnia – część 2

Akcja Kuchnia. 

 

akcja kuchnia

( Zdjęcia przedstawiają moją kuchnie obecnie ) 

Akcja Kuchnia i pierwszy wpis i komentarze do niego – zapraszam.

Ja spróbuję to podsumować tu w tym wpisie i ciągle czekam na Wasze komentarze. 

Zlew – jeśli już to polecacie jednokomorowy ( jeśli posiadamy zmywarkę ) i kran z wyciąganą wylewką. I taki mam zamiar mieć. 

Kuchenka – jednak osobno i tylko gazowa – zresztą ja innej nie biorę pod uwagę :) I tu też pojawiło się info o płycie 5 palnikowej – o tak !

Przewija się info o płycie gazowej od Solgaz i brzmi zachęcająco – niestety fundusze nam na nią nie pozwolą. 

Piekarnik – dominuje elektryczny i zamontowany na tyle wysoko żeby nie trzeba się było po niego schylać. Tak mamy zamiar zrobić i będzie w słupku.

Na dole zmywarka u góry piekarnik, oj odpoczną moje plecy od ciągłego schylania się ;) 

O dwukomorowym piekarniku myślałam, ale jednak nie będzie zwykły elektryczny ( pierwszy raz w moim życiu ) i zobaczymy :) Chciałabym żeby miał opcję pary wodnej. 

Szafki oj, zakochałam się w tej poleconej przez Agula71  – sami zobaczcie link.

I te wszystkie pomysły i oglądanie kuchni, powoli przyczyniają się do tego, że myślę o przemalowaniu frontów szafek kuchennych, o tym co jeszcze w kuchni zmienić i jak. 

Kolory kuchni dzięki przemalowaniu frontów znikną.. mam ochotę na złamaną biel i szarość. Jak myślicie ? I na pewno zmienię uchwyty do szafek :) 

kuchnia-klasyczna-2

( zdjęcie pożyczone stąd

Okap kuchenny ? – jaki polecacie ? 

Teraz przed nami na najgorsze czyli jak wszystkie sprzęty i szafki umiejscowić. Oj, będzie zabawa :) bo kredens zostaje, szafka której na zdjęciach nie widać też .. oj, życzcie nam szczęścia.

Może macie jeszcze coś o czy powinnam pamiętać, o czym pomyśleć ?

Myślimy też jak zmieścić stół kuchenny, jak rozplanować szafki :) ufff ! 

A teraz tak jak obiecałam dwie osoby poproszę o adres :

Jadzię i Małgorzatę ( ten opis wykorzystania piątego palnika :)) 

 

 

11 myśli na temat “AKCJA Kuchnia – część 2

  1. Jak piekarnik w słupku na wysokości oczu, to lepiej taki otwierany na bok, bo więcej miejsca jest i łatwiejsze dojście do niego – ja planuję taki w naszej kuchni :)

  2. Ania, też nad takim myślę w słupku :) A co masz na myśli mówiąc otwierany na bok ?
    Ulcik

  3. Piekarnik w słupki musi być otwierany na dół – tak jest praktycznie i ładnie , wiem bo tak mam . W piekarniku niech będą prowadnice teleskopowe – są super . Pomysł ,że zmywarka będzie w słupku a nad nią piekarnik u mnie by się nie sprawdził, dla mnie jest zły. Zmywarka niech będzie blisko zlewu , a nad nią blat roboczy ,żeby było wolne miejsce , aby coś położyć , podczas rozładunku lub załadunku zmywarki. Myślę ,że kran z wyciąganą wylewką , jest zbędny ( chyba,że będzie przy oknie ,żeby można je otworzyć ). Podczas zakupu zmywarki sprawdź dobrze jej parametry ( poziom hałasu i zużycie wody) to bardzo ważne ,żeby była cicha i pobierała mało wody. Efekt będzie na pewno super , ale nie zazdroszczę – wiem coś bo robiłam generalny remont .( koszt planowany a faktyczny nigdy się nie zgadzał). Powodzenia

  4. Narzeczona też marzy o białej kuchni. W moim domu rodzinnym mamy i nie wiem jak ją przekonać, że to nie za dobry pomysł, przy tym, że chcemy mieć gromadę dzieci. Moja rodzina jest duża i dzieci właśnie się namnożyło przez ostatnie lata, a mama pomstuje swoją decyzję o pięknej białej kuchni. Kolor na tak, ale bez dzieci! :D

Możliwość komentowania jest wyłączona.