Rzodkiewki jak je wyhodować w domu.

Rzodkiewki – jak je wyhodować w domu. 

 

jak-wyhodować-rzodkiewki

 

Rzodkiewki z nimi wiąże się chyba pierwsza historia ogrodnicza w moim wykonaniu. Moja Mama dawno temu pokazała mi przed swoim dłuższym wyjazdem gdzie posadziła rzodkiewki i kazała mi ich pilnować, żeby zjeść w odpowiednim czasie. I co ? I zapomniałam o nich kompletnie. Mama wróciła patrzy na grządki a tam długie coś rośnie cienkie, z małymi listkami i kwiatkami. Hmm… zapytała co to, a ja nie wiem.. wyrwała i okazało się że są małe czerwone korzonki i wróciła nam pamięć :) 

A teraz ? a teraz sama posadziłam moje pierwsze rzodkiewki :) Pierwsze, które wyrosły i są przepyszne, więc spieszę się z Wami podzielić jak to zrobić. 

A i żeby było nadal jasne, jak chodzi o sadzenie warzyw od nasionek, to zdecydowanie spokojna nie jestem ;) nie lubię robić dziurek i wsypywać po jednym ziarenku .. oj, nie to nie na moje nerwy :)

I tu przyszły mi z pomocą odkryte przeze mnie nasiona na taśmie :) które ułatwiły mi życie. Odkryłam na takiej taśmie że są jeszcze sałaty, szpinak i nawet zioła do domowych okrągłych doniczek! Mówię Wam cud, miód. Link przykładowy do takich nasion KLIKNIJ TU

Przystępujemy do akcji : potrzebne nam będą doniczka, miejsce wypełnione ziemią, grządka, ziemia i nasiona przez nas wybrane. 

Potrzebujemy długą doniczkę, albo i krótszą bo taśmę możemy podzielić na mniejsze kawałki. Do wypełnienia doniczki potrzebujemy ziemię, takową możemy kupić w marketach lub sklepach ogrodniczych. 

Naszą doniczkę wypełniamy ziemią do prawie pełna, układamy na naszej ziemi pasek z nasionkami i przykrywamy go warstwą ziemi ( nie za grubą ), podlewamy i czekamy na efekty. Pamiętamy, że nasze nasionka musimy podlewać i ustawiamy ją w nasłonecznionym miejscu. 

rzodkiewki jak wyhodowac

 

Po kilku dniach pojawią się małe drobne listki, potem większe, a potem zobaczymy rzodkiewki :)

 

Wyrywamy rzodkiewki, myjemy pod bieżącą zimną wodą i jemy. 

 

A co zrobić z liści rzodkiewki ? Już niedługo pyszny przepis !