Smaczna Polska – Magda Gessler

Smaczna Polska – regionalny przewodnik kulinarny to najnowsza książka autorstwa Magdy Gessler, książka która oprowadza nas po polskich specjałach, o wielu z nich szczerze mówiąc nie miałam pojęcia.

gessler

Książka podzielona jest na rozdziały, które oprowadzają nas po krainach smaków takich jak kuchnia kresowa, kuchnia kujawska, kuchnia małopolska, kuchnia mazowiecka, kuchnia podlaska, kuchnia pomorsko – kaszubska, kuchnia śląska, kuchnia warmińsko- mazurska oraz kuchnia wielkopolska. W każdym rozdziale poznajemy specjały danej kuchni czyli np. malinę kraśnicką, szaruszki, gęś zatorską, kogutka z Radziwiłłowa, kindziuk z Puńska, Słupski chłopczyk, dynie cieszyńskie, szynka dylewska dojrzewająca, gęś owsiana ( wymieniłam po jednym specjale z każdej kuchni).

O każdej z krain jest też kilka słów Magdy Gessler, takich prosto od niej, ciekawie napisanych. Są przepisy ( szkoda że nie ma spisu potraw alfabetycznego, bo trochę trudno się szuka w spisie treści), są opowieści, są kolorowe ładne zdjęcia i całe szczęście że są to autentyczne zdjęcia  tych opisywanych potraw ( polecam zdjęcia na stronie 99, dla tych co lubią „kwiatki” na zdjęciach). Warto zaznaczyć, że przepisy to autorskie przepisy p. Magdy inspirowane wszystkimi specjałami, które możemy znaleźć tylko u nas w Polsce. 

Autorka pojawia się na zdjęciach w ogrodzie, z rusztem z rybami w dłoni i na kilku innych .. zdjęcia fajne, szkoda tylko że takie na maksa ustawione . 

kasza

Czy polecam książkę ? Tak, na prezent dla osoby, która interesuje się polską kuchnią regionalną, lub np. mieszka za granicę a tęskni za polską kuchnią .. czytając tą książkę powróci na nasze ziemie i do naszych polskich smaków, ale też i dla każdego z nas .. żeby poznać polskie specjały i naprawdę smakowicie zapowiadające się przepisy. 

Jak to ładnie na stronie wydawnictwa napisano: Szczypta tradycji, ciut nowoczesności i garść polskich smaków!

 

Smaczna Polska – regionalny przewodnik kulinarny

  • wydawca: Znak
  • twarda oprawa
  • stron 242
  • cena : 59,90 zł

 

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Znak

znak

2 myśli na temat “Smaczna Polska – Magda Gessler

  1. Po ostatnim „poparzeniu” sie na książce MG juz nie wierze jej przepisom.
    Książka jednak bardzo ładnie wydana.

  2. ups, to moja pierwsza jej książka .. mam nadzieję, że będzie ok, pozdrawiam!

Możliwość komentowania jest wyłączona.