Sprawiedliwy Handel – Fair Trade – 14. maja

O Sprawiedliwym Handlu pisałam kilka dni temu, ale dzisiaj jeszcze kilka słów.
Co to jest Sprawiedliwy Handel ?
Sprawiedliwy Handel to partnerstwo w handlu oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, oferując lepsze warunki handlowe i broniąc praw marginalizowanych producentów i pracowników Globalnego Południa. Organizacje Sprawiedliwego Handlu, przy wsparciu konsumentów, są aktywnie zaangażowane we wspieranie producentów, podnoszenie świadomości w społeczeństwie i prowadzenie kampanii na rzecz zmian w regułach i praktykach na konwencjonalnym rynku międzynarodowym. Produkcja i sprzedaż towarów Sprawiedliwego Handlu odbywa się zgodnie z tymi zasadami. Tam, gdzie to możliwe, są one weryfikowane przez niezależne i godne zaufania systemy.

Fair Trade to dla tysięcy drobnych producentów z krajów Globalnego Południa uczciwa cena, bezpieczne warunki handlowe, brak pracy dzieci oraz poszanowanie natury.
Dla Ciebie natomiast to zdrowy produkt najwyższej jakości.

A teraz kilka słów o produktach, które miałam okazję wypróbować w ciągu ostatnich kilku dni wraz z Rodziną.

Kawa była pyszna! lekko orzechowa w  smaku.
Fair Break czyli Chrupiący wafelek FAIRBREAK zatopiony w mlecznej czekoladzie. Idealny dodatek do porannej kawy. Zawiera cukier z Malawi oraz kakao z Ghany.Bardzo smaczny  i co najważniejsze dla mnie nie za słodki.