SuperFood czyli jak leczyć się jedzeniem – Manolas – książka na niedzielę

Kolejna książka, która trafiła w moje ręce w ostatnim czasie i kolejna która mnie urzekła.

Superfood czyli jak leczyć się jedzeniem, książka autorstwa Sophie Manolas.

superfood-recenzja

Gdy ta książka trafiła w moje ręce, miałam skojarzenie że to następne wydawnictwo w którym będzie o kilku produktach, które jak będziemy jeść zrobią z nas niezniszczalne osoby ;) Przepisy które zawierają multum produktów których nie mamy w domu ..

A tu zonk ;) fajne zdjęcia, proste przepisy i jest ich ponad 60 .

superfood-manolas

Zaczynamy naszą podróż od roślin zielonych i tu pierwsza roślina to rukola a jej opis brzmi że przynosi nam korzyści w zdrowiu narządów rozrodczych, zdrowe poczęcie i ciążę, wspiera nasz układ odpornościowy i chroni przed nowotworami czy wspiera naszą skórę. Rukola zawiera multum witamin czyli samo zdrowie – przepis z nią znajdziemy na następnej stronie czyli cytrynowe spaghetti z cukinii a’la Nin ( brat autorki ). Składniki dania każdy z nas posiada w domu.

I dokładnie w ten sposób poznajemy kolejne warzywa takie jak kapustowate, korzeniowe, strączkowe, orzechy, nasiona, owoce oraz zioła i przyprawy.

Proponowane z nich przepisy to np Dekadenckie trufle z orzechami brazylijskimi, kiszone cytryny, wegańskie ciasto czekoladowe z cynamonem, komosanka z kiwi .. brzmią smakowicie, prawda ?

trufle-przepis-superfood

Jeśli szukasz książki, która chciałbyś żeby Ci pomogła chociaż trochę zmienić twoje menu na zdrowsze, polecam tą książkę. Jest napisana prostym językiem i zawiera naprawdę proste i smaczne przepisy.

Książka trafiła w moje ręce w ramach współpracy z Wydawnictwem Buchmann.

 

SuperFood czyli jak leczyć się jedzeniem

Sophie Manolas

stron 201

cena 39,99

 

Więcej recenzji książek kulinarnych znajdziesz TU .