Warsztaty w Little Chef w Warszawie

Oj, to już prawie miesiąc temu byliśmy całą rodziną w Warszawie. A powód tych odwiedzin to była wygrana w konkursie dla Blogerów na potrawę dla dzieci związaną z wykorzystanie produktów Pudliszek czyli warsztaty kulinarne dla dzieci w Little Chef.

Na warsztatach byli z nami:

Karolina z mężem i dziećmi

Andzia z córeczką

Emilia z córką i bodajże siostrzeńcem;)
My zaproponowaliśmy lasagne, która jak się okazało zapewniła nam wygraną w konkursie.

W Warszawie znaleźliśmy się późnym wieczorem, w ciepłą noc .. spracer koło oświetlonego Pałacu Kultury, przejście koło Rotundy, Nowy Świat. Moje dzieci szły i chłonęły a matce przypominały się obrazki z przed dwudziestu lat .. jak przyjeżdżała do Warszawy całkiem często do Przyjaciół i Znajomych w odwiedziny. Szłam i opowiadałam tu był pierwszy Taco Bell.. Pizza Hut jeszcze jest, tu byłam na kawie, a tu czy tu był sklep. Dzieci szły i patrzyły na mnie jak na wariata ;) no cóż ;) Ale nie o tym miała być mowa.

W sobotę o 15.00 stawiliśmy się w Hotelu Ibis, gdzie zostaliśmy zakwaterowani przez przedstawicieli marki Pudliszki i skąd taksówkami ruszyliśmy przez Warszawę na warsztaty.

W biurowcu na III piętrze ujrzeliśmy przefajną prostą białą kuchnię z mnóstwem różnych kulinarnych gadżecików, tak bardzo przydatnych w kuchni.

Dzieci ubierały fartuszki, rodzice też .. mieliśmy tylko pomagać. No, ale jak tu pomagać jak aparat w dłoni, więc w sumie wszystko robiły dzieci.

Próbowały i tarły Cheddar, obierały i siekały czosnek, wyciągali z puszki pomidory, próbowali fasoli. Śmiechów, chichów było przy tym co nie miara. Potem obierali avocado, mieszali .. krewetki, układali w pucharkach.

Było też cięcie gotowych placków tortilli i układanie ich na formach do pieczenia .. i wyszły z nich przepyszne nachos.

Były też ciasteczka czekoladowe popękane .. przepyszne !

i jak usiedliśmy do stołu już prawie to pojawiła się p. Odeta Moro Figurska, która całkiem niedawno wydała książkę Pichciuchy wraz z marką Pudliszki. Pani Odeta przepytywała dzieci, co lubią jeść, czy pomagają w kuchni i zjadła wraz z nami przygotowane smakołyki.

Pełny zestaw dań przygotowanych na warsztatach:

  • Koktajl z krewetek z awokado z sosem pomidorowym
  • Gnocchi z parmezanem
  • Chili con carne z nachos
  • Popękane ciasteczka czekoladowe

Jeszcze na sam koniec dzieci dostały specjalne cukierki a w nich .. czapki kucharskie :)

Warsztaty przygotowane w przemiły sposób Katia i Paweł to przemili prowadzący.

Było znakomicie o czym też świadczy i to zdjęcie :