Zdrowy detoks – Ewa Jarosz – książka na niedzielę

Zdrowy detoks – Ewa Jarosz. 

zdrowy detoks ewa jarosz

Zdrowy detoks to książka autorstwa dietetyczki, ale i zarazem blogerki kulinarnej Ewy Jarosz. Autorka książki już na samym początku pokazuje nam jak zrobić porządki w centrum dowodzenia czyli jak zmienić nasz tok myślenia, by poczuć się zadowolonym z życia i samego siebie. 

Kolejny rozdział to Racjonalne odżywianie się w praktyce – krok po kroku uczymy się jak poprawić swój sposób odżywiania. To tu dowiemy się co to jest zapotrzebowanie energetyczne i sami je wyliczymy, dowiemy się o najczęściej popełnianych błędach dietetycznych ( zbyt niska wartość energetyczna diety,zbyt wysoka wartość energetyczna, niewłaściwy rozkład posiłków – itp ). Dowiemy się też wszystkiego o produktach spożywczych niezbędnych w diecie. W tym rozdziale znajdziemy też przepisy kulinarne.  

Z rozdziału Kompleksowa renowacja dowiemy się jak usprawnić pracę narządów, jak oczyszczać je z niepotrzebnych substancji, jak eliminować negatywne procesy już zachodzące w naszym ciele i jak tym samym zapobiegać chorobom.

Tu też dowiemy się co to jest zakwaszenie organizmu, jak dieta przywraca równowagę kwasowo – zasadową, jak wzmocnić układ immunologiczny. Dowiadujemy się też licznych informacji dotyczących funkcjonowania naszego organizmu o których tak naprawdę normalnie nie myślimy. 

Działania wspomagające to rozdział w którym dowiemy się jakie zioła i przyprawy pomogą oczyścić nasz organizm, jak stosować zioła i przyprawy w kuchni a jak przygotować się i przeprowadzić kilkudniowy detoks. Dieta a płodność, dieta a dobry sen to kolejne tematy o których możemy tu przeczytać. Co to jest żywność funkcjonalna? 

I bogatsi o taką wiedzę dochodzimy do rozdziału, który w tej książce nazwany jest dodatkiem a są to przepisy na potrawy pozytywnie wpływające na nasz organizm. Podane są tu produkty które należą do „grupy” must eat bo to one wpływają najbardziej na pracę naszego organizmu. 

Książkę czyta się bardzo dobrze, jest napisana jasno i klarownie. 

zdrowy detoks recenzja

Zdrowy detoks 

Ewa Jarosz 

stron 276

Samo sedno

cena 34,90