Zupa dyniowa najprostsza przepis

Zupa dyniowa u nas w domu gości co roku w trakcie sezonu, i co roku moje dzieci patrząc się na mnie z pobłażaniem i pytaniem w oczach ” Czy jesteś pewna, że my musimy to jeść ? ” . I co roku próbowali i mówili o nie .. aż w tym roku zrobiłam zupę inaczej, prościej, szybciej i w trakcie weekendu zniknęło .. prawie 8 litrów zupy .. czyli można zrobić ją tak żeby dzieci ją też zjadły i chciały jeszcze i jeszcze. Polecam ten przepis jest prosty, a zupa gęsta i pyszna.

Zupa dyniowa najlepsza
Zupa dyniowa

Zupa dyniowa najprostsza

  • 2 duże cebule
  • 2 kg dyni
  • 1,5  litra wywaru warzywnego / mięsnego
  • oliwa lub olej rzepakowy
  • grzanki do podania

Cebule kroimy w kostkę. Dynię obieramy z pestek, skórki i kroimy w małe kawałki.  W garnku rozgrzewamy oliwę / olej i obsmażamy cebulę wraz z dynią przez około 5 minut, aż całość dynia będzie się lekko rozpadać. Dolewamy wywar i całość gotujemy przez około 30 minut, po tym czasie zupę miksujemy.

Na patelni przygotowujemy grzanki z pieczywa, grzanki kroimy w kosteczki.

Zupę podajemy z grzankami.

 

Zupa dyniowa przepyszna

 

<a href=”http://www.durszlak.pl/akcje-kulinarne/dynia-2013″><img src=”http://durszlak.pl/system/campaign/banner/790/embed_B1h9WHgapqx3A51sGzcQHsozZ1eBcQzz.jpg”></a>

Smacznego !

18 myśli na temat “Zupa dyniowa najprostsza przepis

  1. Spróbuj zamiast grzanek dodać bardzo kwaśne jabłka pokrojone w drobną kosteczkę. Nie uwierzysz że może to tak dobrze smakować :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.