Patelnia tytanowa WOLL SZAFIR – test

Zapraszam na test patelni Woll Szafir. 

Patelnia tytanowa WOLL SZAFIR wysoka 28 cm – test i co z niego wynikło. 

patelnia woll test

Patelnia WOLL Szafir wysoka 28 cm trafiła do mnie do domu kilkanaście dni temu w związku ze współpracą ze sklepem Egustus.pl. Uwielbiam fajnie, ciężkie patelnie, na które trzeba poczekać aż się nagrzeją, aż będą gotowe do współpracy. 

Patelnia tytanowa Woll – to patelnia z powłoką powłoka tytanowo-szafirowa.

Patelnia jest jak już wspomniałam ciężka i solidnie zrobiona co widać na pierwszy rzut oka, porządna rączka, dokładnie dobrana pokrywa. 

patelnia tytanowa czy warto kupić ?

Patelni możemy używać na wszelkich typach płyt grzewczych czyli na kuchence gazowej, indukcji, ceramicznej i elektrycznej. Patelnię spokojnie możemy włożyć do nagrzanego piekarnika. 

Patelnia posiada 25 letnią gwarancję na dno, pod warunkiem że będziemy się z nią porządnie i z sercem obchodzić. Czyli będziemy ją porządnie myć, producent ewentualne przypalenia proponuje czyści poprzez zalanie patelni wodą i jej podgrzaniem, a potem możemy przypalenie delikatnie usunąć za pomocą gąbeczki. Pozostałości czyli przypalone części jeśli ich nie usuniemy mogą negatywnie wpłynąć na antydhezyjne ( nie przywierania) patelni. 

A teraz przechodzimy do testu patelni. 

Nim zaczniemy patelnię używać musimy ją umyć w gorącej wodzie, potem osuszyć i dopiero możemy ją nagrzać, nalać tłuszcz i patelnia gotowa do smażenia. 

patelnia-tytanowa-Woll-pokrywa

Ja na swojej przygotowałam, duszone warzywa z pałkami z kurczaka  i to danie potem w całości na patelni wstawiłam do piekarnika, gdzie całość jeszcze przez 30 minut się piekło. 

Patelnia test w piekarniku zniosła perfekcyjnie, umycie późniejszej patelni, to użycie gąbki i papieru ręcznikowego żeby patelnię wytrzeć do sucha. 

pancakes-przepis-prosty

Potem były pancakesy – czyli pyszne słodkie śniadanie tym razem były nadziewane masłem orzechowym. Pysznie się przyrumieniły a nie przypaliły, a naprawdę użyłam minimalnej ilość oleju. 

Dno  patelni stworzone jest z powłoką non-stick czyli nic do niej nie przywiera.  Powłoka ta pozwala przygotowywać posiłki z minimalną ilością tłuszczu lub nawet bez niego. 

jaka-patelnie-kupic

 

Rączka patelni tak ważna w każdej patelni jest ważna, a ta rączka nie jest przykręcana, tak jak w niektórych patelniach to bywa, ale montowana w technologii zatopionego mosiądzu co gwarantuje 100% bezpieczeństwa, rączka odporna jest na temperaturę do 250 C.

patelnia tytanowa woll piekarnik 

Pokrywa wykonana jest z hartowanego, polerowanego i odpornego na wysoką temperaturę szkła również do 250C. 

I jeszcze jedno a tak ważne dla mnie, bo ja nie potrafię gotować na małej patelni ta ma pojemność 3,5 litra, wysokość 7 cm, a średnica jej to 28 cm. W sam raz dla rodziny. 

Podsumowując patelnia jest bardzo fajna,bardzo dobrze się na niej wszystko smaży czy dusi. Ja polecam ! 

 

Patelni jest kilka rodzajów do wyboru, są też garnki – zresztą zobaczcie same jaki fajny jest wybór

 

Wpis przygotowany we współpracy z Egustus.pl

e-gustus