Pomysł na soczystego kurczaka z nutą cytryny + KONKURS

Pomysł na soczystego kurczaka w ziołach z nutą cytryny to nowość Winiary, jak może wiecie należę do grona ich Przyjaciół ( program dla blogerów ) więc dostałam do testów ten produkt.

Pomysł na kurczaka Winiary

Po zapoznaniu się z etykietą, dowiemy się, że zawartość torebki zawiera przede wszystkim suszone warzywa, zioła i dodatki smakowe, ale na całe szczęście brak w nich glutaminianu sodu i innych tego typu. Co dla mnie ważne w końcu zmieniły się opakowania i całość opisu jest wyraźna na białym tle.

kurcz

Na froncie opakowania wypisane są składniki, które są sugerowane przez Winiary do przygotowania dania, w tym wypadku potrzebne są pałki z kurczaka 8 szt i to wszystko, reszta znajduje się w opakowaniu wraz z woreczkiem w którym całość pieczemy.

Ja do woreczka włożyłam pałki z kurczaka, dorzuciłam kilka ziemniaków obranych i pokrojonych w nieregularną kostkę ( raczej większą ;)) dosypałam zawartość większej torebki, dodałam 5 łyżek wody ( ze względu na dodane ziemniaki ) . Zamknęłam torebkę, wszystko porządnie wymieszałam i włożyłam do piekarnika zgodnie z przepisem na 60 minut. Piekarnik nagrzany był do 200 C.

Potem wyłączyłam piekarnik, przecięłam torebkę foliową i pozostawiłam wszystko do następnego dnia, tak aby dzieci po powrocie ze szkoły mogły sobie całość odgrzać i zjeść, wraz z dodatkiem surówki z kiszonej kapusty.

Kurczak Winiary z nutą cytrynową

Zostawili mi 3 pałki do zdjęć oraz kilka małych ziemniaczków ;)

Ale żeby całość wykorzystać następnego dnia rano, po zrobieniu zdjęć. Obrałam mięso z pałek, dodałam tych kilka ziemniaczków, pokrojoną w piórka dużą cebulę. Wszystko razem przesmażyłam na łyżce oleju, dodałam dwa jajka, wszystko razem wymieszałam i podałam na ciepłe śniadanie i .. nie zdążyłam zrobić zdjęcia bo zniknęło w mgnieniu oka .. i zażądali powtórki jutro … hmmm :)

KONKURS

A teraz mam szybki konkurs dla Was, gdzie odpowiadając na jedno proste pytanie aż TRÓJKA z Was może wygrać zestawy niespodzianki od Winiary.

A pytanie konkursowe : Jaka jest twoja ulubiona potrawa z kurczakiem w roli głównej ( mile widziany przepis ) 

Konkurs trwa od 4.10 do 9.10.  Rozwiązanie maksymalnie 11.10.

Wysyłką nagród zajmą się Winiary. Wysyłka nagród tylko na terenie PL