Sernik z trzech składników

Sernik z trzech składników

 

 

Sernik z trzech składników, tak, naprawdę tylko z trzech ! i na dodatek zrobiony w szybkowarze. A szybkowar wbudowany jest w urządzeniu Instant Pot Duo Crisp Ultimate Lid . To urządzenie, który testuję od miesiąca i z dnia na dzień jestem w nim coraz bardziej zadowolona.

Dlaczego ? Ostatnie dwa tygodnie spędziłam chora w domu. I wtedy okazało się, że przygotowanie obiadu dla chorego domownika, jest proste – bo wstawiasz wszystko tu, ustawiasz program i możesz usiąść aby znowu nabrać sił. Tak przygotowałam w airfryerze paluszki rybne i talarki ziemniaczane – 8 minut + rozgrzanie – czyli jakieś 12 i gotowe. Na śniadanie zapiekane jajko, proszę też kilka minut. Rosół na zamarzniętych częściach z kaczki i zamarzniętej włoszczyźnie – 30 minut szybkowar i 10 minut aby odpuścił parę.

Naprawdę to urządzenie nie potrzebuje żeby go pilnować w trakcie gotowania, jeśli coś się źle dzieje, albo musisz przełożyć/ dodać jedzenie da ci znać. Tak jak poniżej na zdjęciu – Do not open the lid ( czyli nie otwieraj pokrywy ).

Ale starczy już :) w końcu przepis na pyszny sernik. Zrobiłam go w wersji bez spodu, żeby miał jak najmniej kalorii. Ale jeśli chcesz możesz dołożyć spód, tu znajdziesz przepis

 

Sernik z trzech składników

  • 500 gramów sera z wiaderka
  • 4 jajka
  • 1 opakowanie budyniu

( Tak nie ma cukru w przepisie, a to dlatego że staramy się go ograniczać.  Cukier i tak jest w budyniu – więc trochę słodyczy jest, jeśli lubisz słodki sernik dodaj cukru )

Dodatkowo: 

  • 1,5 szklanki wody
  • forma do pieczenia 16 cm

 

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Ja użyłam miksera, zajęło mi to koło 5 minut.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia i spód i boki.

Przelać masę do formy.

Na dnie garnka w Instan Duo wstawić coś małego na czym będziesz mógł postawić formę tak, aby nie dotykała dna.

Wstawiasz formę, zamykasz pokrywę i ustawiamy Pressure Cook na 25 minut. I masz wolne 40 minut ( tyle to trwa z nagrzaniem, ugotowaniem i odpuszczeniem pary ) .

Wyciągnij sernik, daj mu wystygnąć ( chociaż pierwszy zjedliśmy na ciepło :) )  i gotowe, mogą przychodzić goście. Sernik wyszedł pyszny, kremowy, ach !

 

Smacznego !

 

Wpis powstał w ramach współpracy barterowej ze sklepem Instant Pot Polska.