Sernik z trzech składników

Sernik z trzech składników

 

 

Sernik z trzech składników, tak, naprawdę tylko z trzech ! i na dodatek zrobiony w szybkowarze. A szybkowar wbudowany jest w urządzeniu Instant Pot Duo Crisp Ultimate Lid . To urządzenie, który testuję od miesiąca i z dnia na dzień jestem w nim coraz bardziej zadowolona.

Dlaczego ? Ostatnie dwa tygodnie spędziłam chora w domu. I wtedy okazało się, że przygotowanie obiadu dla chorego domownika, jest proste – bo wstawiasz wszystko tu, ustawiasz program i możesz usiąść aby znowu nabrać sił. Tak przygotowałam w airfryerze paluszki rybne i talarki ziemniaczane – 8 minut + rozgrzanie – czyli jakieś 12 i gotowe. Na śniadanie zapiekane jajko, proszę też kilka minut. Rosół na zamarzniętych częściach z kaczki i zamarzniętej włoszczyźnie – 30 minut szybkowar i 10 minut aby odpuścił parę.

Naprawdę to urządzenie nie potrzebuje żeby go pilnować w trakcie gotowania, jeśli coś się źle dzieje, albo musisz przełożyć/ dodać jedzenie da ci znać. Tak jak poniżej na zdjęciu – Do not open the lid ( czyli nie otwieraj pokrywy ).

Ale starczy już :) w końcu przepis na pyszny sernik. Zrobiłam go w wersji bez spodu, żeby miał jak najmniej kalorii. Ale jeśli chcesz możesz dołożyć spód, tu znajdziesz przepis

 

Sernik z trzech składników

  • 500 gramów sera z wiaderka
  • 4 jajka
  • 1 opakowanie budyniu

( Tak nie ma cukru w przepisie, a to dlatego że staramy się go ograniczać.  Cukier i tak jest w budyniu – więc trochę słodyczy jest, jeśli lubisz słodki sernik dodaj cukru )

Dodatkowo: 

  • 1,5 szklanki wody
  • forma do pieczenia 16 cm

 

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Ja użyłam miksera, zajęło mi to koło 5 minut.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia i spód i boki.

Przelać masę do formy.

Na dnie garnka w Instan Duo wstawić coś małego na czym będziesz mógł postawić formę tak, aby nie dotykała dna.

Wstawiasz formę, zamykasz pokrywę i ustawiamy Pressure Cook na 25 minut. I masz wolne 40 minut ( tyle to trwa z nagrzaniem, ugotowaniem i odpuszczeniem pary ) .

Wyciągnij sernik, daj mu wystygnąć ( chociaż pierwszy zjedliśmy na ciepło :) )  i gotowe, mogą przychodzić goście. Sernik wyszedł pyszny, kremowy, ach !

 

Smacznego !

 

Wpis powstał w ramach współpracy barterowej ze sklepem Instant Pot Polska.

 

Instant Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer multicooker

Instant Duo Crisp Ultimate Lid Air Fryer multicooker
1690.00 PLN1470.00 PLN

Rabat nalicza się już od ceny promocyjnej, aktualnej na stronie, aby kod był aktywny musisz założyć konto na stronie i jak klikniesz moje konto pojawi się poniższy widok i w części rabaty wpisz kod : kuchnianawzgorzu i gotowe :)