Szybka sałatka do pracy, jak ją zrobić ?

Poranek, wstajesz wchodzisz do kuchni i chcesz przygotować sobie coś na śniadanie, ale to zjesz od razu .. a co zrobić do pracy ?

Szybka sałatka do pracy, jak ją zrobić ? Prosto w kilku zdaniach poniżej Ci to wyjaśnię.

 

szybka-salatka-lunch-do-pracy

 

 

Tak, tak da się zrobić szybką i pyszną sałatkę do pracy w ciągu kilku minut, ta którą pokażę Ci zaraz zajęła mi maks 5 minut. Zapakowana do pudełeczka czeka teraz na popołudniową przerwę.

Co potrzebujesz do takiej sałatki żeby była pyszna i smaczna ? Sałatę u mnie mieszanka sałat ( kupiona w opakowaniu, gotowa do spożycia nie trzeba jej wcześniej myć ), pomidorki, ser, olej rzepakowy z pierwszego tłoczenia ( u mnie taki z lekko orzechowym posmakiem ) do tego pieprz i już.

 

Szybka sałatka do pracy

  • garść mieszanki sałat
  • kilkanaście pomidorków koktajlowych
  • kawałek bryndzy
  • świeżo mielony pieprz
  • żurawina suszona
  • olej rzepakowy

 

 

Do pudełeczka włożyłam sałaty, dodałam pomidorki pokrojone w ćwiartki do tego pokruszyłam bryndzę, skropiłam olejem, doprawiłam pieprzem z góry i gotowe :) Tak, tak gotowe.

Nie masz bryndzy ? daj camemberta, fetę lub inny ser np żółty pokrojony w drobną kosteczkę. Nie masz koktajlowych pomidorków, dodaj zwykłe pokrojone w kosteczkę. Do tego aby coś słodkiego pojawiło się gdzieniegdzie dorzuciłam kilka owoców suszonej żurawiny.

Sos do sałatki albo polej tylko olejem, oliwą jak ja albo zrób najprostszy vinegrett  .

 

Prawda że prosto ? Prawda że szybko ?

 

Spróbuj ! wymyślaj swoje kombinacje !