Znakomity przepis na kurczaka

Znakomity przepis na kurczaka.

 

Tak, tak znakomity a wykonany w dwóch różnych urządzeniach Instant Pot. Urządzenia od pół roku mam w domu i piekarnik w domu przestał być używany, garnki .. gotuję jedzenie dla psów :) a reszta w Instant Pot.

 

A dlaczego ? A dlatego, że szybciej, sprawniej i nie muszę nic przy tym robić . Oczywiście żartuję, że nic nie gotuję w zwykłych garnkach, ale większość jest w Instant Pot. Co w nim gotuje od ziemniaków, batatów, buraków począwszy po mięsa wszelakie i tak właśnie było z tym kurczakiem.

 

Znakomity przepis na kurczaka

 

Kurczaka obsypałam utartą w moździerzu solą, pod skórą również. Odstawiłam go tak na godzinę, potem przełożyłam do Instant Pota i wlałam wodę i włączyłam Pressure Cook ( czyli gotowanie pod ciśnieniem na 25 minut ).

Po tym czasie odpuściłam szybko parę i przełożyłam kurczaka do Air Fryaira, na 22 minuty na 184 C. Spryskłam kurczaka oliwą tak żeby się pięknie przyrumienił.  A w Instant pot w tym czasie włożyłam bataty na 10 minut na Pressure Cook. Ja poszłam czytać książkę na słonecznym tarasie, a obiad robił się sam !

Kurczak wyjęty z Instant Vortex VersaZone Air Fry okazał się mega soczysty z pyszną chrupiącą skórką. Jako dodatek był batat i ukochana mizeria. Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia ? No nie : )

 

 

Inne przepisy z użyciem tego urządzenia :

  • Żeberka palce lizać LINK
  • Kaszanka czy biała kiełbasa LINK
  • Genialny rostbef LINK
  • Ziemniaczany kociołek LINK

Jeśli chciałb_ś mieć takie urządzenie zakupić je możesz na stronie Mocsokow.pl ze zniżką 10 procentową, na hasło kuchnianawzgorzu .

Rabat nalicza się już od ceny promocyjnej, aktualnej na stronie, aby kod był aktywny musisz założyć konto na stronie i jak klikniesz moje konto pojawi się poniższy widok i w części rabaty wpisz kod : kuchnianawzgorzu i gotowe :)

 

Wpis powstał w ramach współpracy barterowej ze sklepem MocSokow.pl, link jest linkiem afiliacyjnym.